Geriausi pasieniečių šunys varžysis meistriškumo čempionate Druskininkuose

Antradienį prasideda XIX Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnybinių šunų meistriškumo čempionatas, o geriausias keturkojis pasienietis paaiškės po trijų dienų varžybų. Į Druskininkuose ir jų apylinkėse organizuojamą čempionatą atvyks ir geriausi Suomijos, Latvijos, Estijos,  Lenkijos bei Baltarusijos pasieniečių tarnybiniai šunys. Čempionato atidarymo ceremonija birželio 6 d., antradienį, 9.45 val. vyks sodyboje „Ignė“ (Vienkiemių g. 5 Jaskonių k., Druskininkų sav.).

 

Svarbiausiame metų VSAT kinologijos renginyje varžysis Lietuvos pasieniečių šunys iš Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, Pakrančių apsaugos rinktinių bei VSAT Užsieniečių registracijos centro. Tai geriausi iš geriausių VSAT tarnaujančių keturkojų, kurie buvo pripažinti nugalėtojais atrankos varžybose savo padaliniuose.

Svečių teisėmis čempionate dalyvaus  penkių valstybių – Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos –  sienų apsaugos tarnybų pareigūnai su šunimis bei kolegos iš Lietuvos policijos, Viešojo saugumo tarnybos ir UAB „Gelsauga“.

Kiekvieną komandą sudarys po du kinologus su dviem šunimis. Bus kovojama individualioje ir komandinėje įskaitose.

Antradienį po čempionato atidarymo šunys Druskininkų apylinkėse varžysis vietovės apieškos ir žmogaus paieškos rungtyje. Trečiadienį tarnybiniai keturkojai ten pat demonstruos savo sugebėjimus pėdsekystės rungtyje.

Ketvirtadienį nuo 8 val. šuns elgsenos rungtis bus organizuojama Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos stadione (M. K. Čiurlionio g. 98). Ten pat 13 val. pasieniečiai visuomenei surengs savo veiklos pristatymą, o VSAT kinologai su šunimis pademonstruos parodomąją programą.

14 val. „Atgimimo“ mokyklos stadione prasidės iškilminga VSAT tarnybinių šunų meistriškumo čempionato nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Jos metu bus paskelbtas geriausias iš geriausių pasieniečių šunų, kuris su savo kinologu įgis teisę atstovauti VSAT svarbiausiose užsienyje vyksiančiose varžybose.

Iš viso Lietuvos valstybės sienos apsaugoje šiuo metu tarnauja 164 tarnybiniai šunys. Jie yra nepamainomi pagalbininkai sulaikant sienos pažeidėjus, kontrabandininkus ir kitus nusikaltėlius, taip pat aptinkant narkotines ir kitas draudžiamas medžiagas. Neretai pasieniečių keturkojų pagalbos prireikia dingus žmonėms ar aiškinantis vagystes.

Organizatorių informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *