Prie trijų valstybių sienų sandūros Varėnos pasieniečiai pastatė stogastulpį

Prie Zarasų rajono Liudvinavo kaime esančio Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos sienų sandūros taško penktadienį buvo atidengtas VSAT Varėnos rinktinės pastatytas stogastulpis. Tai jau trylikta medžio skulptūra, iškilusi unikalioje vietoje įvairių stogastulpių ir koplytstulpių apsuptyje.

Iškilmingoje atidengimo ceremonijoje dalyvavo atstovai iš VSAT ir įvairių Lietuvos institucijų, Zarasų ir Visagino savivaldybių darbuotojai, Latvijos pareigūnai.

Naują stogastulpį pašventino Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos kunigas Remigijus Kavaliauskas. Ceremonijos metu buvo uždegtas aukuras, aidėjo pasieniečių salvės, buvo apdovanoti tarnyboje pasižymėję VSAT pareigūnai. Renginio dalyviai vaišinosi pasienietiška koše ir klausėsi Visagino Česlovo Sasnausko muzikos mokyklos auklėtinių atliekamų kūrinių.

Varėnos rinktinės stogastulpyje pavaizduotas Šv. Jurgis. Šis šventasis simbolizuoja kadieninę kovą su blogiu, o tai yra artima pasieniečiams.  Stogastulpio viršų papuošė Pasieniečio garbės ženklas, įprasminantis aukščiausią pareigūnų siekį. Skulptūros apačioje yra užrašas „VSAT Varėnos rinktinė 1997-2017“, skirtas Varėnos rinktinės įkūrimo 20-ties metų sukakčiai paminėti. Šio stogastulpio autorius – Alytaus rajono tautodailininkas medžio skulptorius Algirdas Judickas.

Varėnos rinktinės stogastulpis pastatytas prie kitų šioje vietoje anksčiau iškilusių koplytstulpių ir stogastulpių ansamblio. Pirmas iš jų čia buvo pastatytas tuometinio VSAT Ignalinos rinktinės vado Vlado Beržansko iniciatyva 2005 m., kai gegužės 1-ąją minėtos Lietuvos narystės Europos Sąjungoje pirmosios metinės.

Vėliau dar du koplytstulpius pastatė VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus ir Švenčionių užkardų pasieniečiai, o po to iškilo ir VSAT Ignalinos atominės elektrinės apsaugos rinktinės, Zarasų bei Visagino savivaldybių, Utenos vyriausiojo policijos komisariato, Ignalinos atominės elektrinės, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Pasieniečių mokyklos, Aviacijos bei Vilniaus rinktinių iniciatyva išdrožti meno kūriniai.

Kitais metais panašiu metu Pagėgių rinktinės pasieniečiai šioje vietoje žada irgi statyti stogastulpį.

 

VSAT Varėnos rinktinės informacija

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.