Lazdijų rajono gatves apšvies nauji LED šviestuvai

Lazdijų rajone netrukus bus pradėtas keisti visas gatvių apšvietimas, vietoj senų įrengiant naujus LED šviestuvus. Lazdijų rajono savivaldybė – pirmoji Lietuvoje, kurioje bus atnaujinta visa gatvių apšvietimo sistema. Paskaičiuota, kad tai leis savivaldybei sutaupyti 60 proc. lėšų, išleidžiamų elektros energijai gatvėms apšviesti.

 

„Tokį sprendimą, kuris buvo priimtas nuodugniai išanalizavus specialistų skaičiavimus bei rekomendacijas, lėmė ne tik noras taupyti lėšas bei energiją, bet ir siekis teikti gyventojams kokybišką paslaugą bei užtikrinti jų saugumą, didinti rajono patrauklumą“, – sakė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Pakeitus šviestuvus apšvietimas kokybė pagerės, nes senieji šviestuvai dažnai perdegdavo, o jų keitimas reikalavo ne tik sąnaudų, bet ir laiko. Be to, pakeitus šviestuvus, visus metus bus apšviečiamos ne tik miestų, bet ir kaimų gatvės.

Iki šio, taupant lėšas, vasaros metu kaimo vietovėse gatvių apšvietimas buvo išjungiamas. Įdiegus naujas technologijas to daryti nereikės: naudojant LED šviestuvus apšvietimas bus gerokai pigesnis, be to, galima reguliuoti apšvietimo intensyvumą.

Iki šių metų rugsėjo bus pakeisti visi Lazdijų rajone esantys nusidėvėję šviestuvai – jų yra apie 2 tūkstančiai – ir įdiegtas apšvietimo valdymas.

Nauji LED šviestuvai per visą tarnavimo laiką sutaupys apie 7 tūks. MWh energijos. Šiuo metu rajono savivaldybė elektros energijai gatvėms apšviesti ir nusidėvėjusių šviestuvų priežiūrai išleidžia apie 120 tūkst. eurų per metus. Modernizavus apšvietimo sistemą išlaidos turėtų sumažėti daugiau nei perpus.

Gatvių apšvietimo sistemą Lazdijų rajone modernizuos bendrovė Energijos sprendimų centras. Sutartis su ja pasirašyta 10 metų. Bendra sutartyje numatyta suma visam šiam laikotarpiui – 935 tūkst. eurų, tačiau savivaldybei savo lėšų nereikės investuoti.

Paslaugos teikėjas visus darbus atliks savo lėšomis, o savivaldybė sutarties galiojimo laikotarpiu su juo atsiskaitys iš gatvių apšvietimui sutaupytų lėšų.

„Lazdijų rajono savivaldybės administracija pasirinko pakankamai naują Lietuvoje modernizavimo būdą –  ESCO modelį. Jis leidžia efektyviai taupyti energiją neinvestuojant biudžeto ar nuosavų lėšų, nes paslaugų tiekėjas investuodamas lėšas prisiima visą su projekto įgyvendinimu susijusią riziką bei užtikrina sklandų diegiamos įrangos veikimą“, – sakė Energijos sprendimų centro generalinis direktorius Donatas Černiauskas

Anot jo, projektas būtų sėkmingas teikėjas renkasi patikimą apšvietimo įrangą bei profesionalius subrangovus. „Skaičiuojame, kad šis projektas Lazdijų rajono savivaldybei turėtų visiškai atsipirkti per 10 metų, o per likusį įrangos tarnavimo laiką leis sutaupyti apie 1,2 mln. eurų,“ – teigė D. Černiauskas.

Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis neabejoja apšvietimo sistemos nauda bei perspektyvomis. „Tai yra ne tik drąsus ir pažangus sprendimas, kuris buvo priimtas, įvertinus visapusę jo naudą“, – sakė A. Margelis.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *