Aptarti Druskininkų miesto ir kaimiškųjų teritorijų ribų nustatymo sprendiniai

Druskininkų savivaldybės administracijos vadovai, kompetentingi specialistai ir seniūnai aptarė galimus savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo sprendinius. Šiuo metu yra rengiamas Druskininkų savivaldybės gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo planas, padėsiantis nustatyti tikslias Druskininkų kurorto ir kaimiškųjų teritorijų ribas.Planuojama, kad parengus naująjį Druskininkų savivaldybės teritorijos ribų planą, į miesto (t.y. kurorto)  teritoriją pateks didžioji dalis Neravų ir Gailiūnų gyvenviečių teritorijų bei Mizarų, Jaskonių, Ratnyčios, Švendubrės gyvenamųjų vietovių žemės ūkio ir miškų ūkio sklypai.

Šiuo metu galiojančios ribos yra netikslios, daugeliu atvejų nesutampa su namų valdų ir žemės sklypų ribomis. Savivaldybėje yra tokių sklypų, kurie faktiškai yra viename kaime ar gyvenvietėje, o dokumentuose priskirti kitam kaimui. Taip pat kai kurie dideli sklypai priklausantys vienam savininkui nusidriekia per kelis kaimus. Esant tokiai situacijai, tampa neaišku, kuriai gyvenamajai vietovei priskirti suformuotą žemės sklypą, taip pat iškyla problemos registruojant nekilnojamąjį turtą Nekilnojamojo turto registre, nustatant jo vertes.

Kaip vakar vykusiame susitikime akcentavo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas,  tiksliai nustatytos  ribos ir padidėjusi miesto teritorija sudarys galimybes gerinti infrastruktūrą. „Tai labai reikšmingas sprendimas, todėl rengiant teritorijų ribų nustatymo plano sprendinius atsižvelgėme į gyventojų išsakytas pastabas.

Daugelis šalia Druskininkų esančių kaimų, kuriuos ketinama prijungti prie miesto, yra gausiai gyvenami, todėl įtraukus juos į miesto teritoriją atsiras daugiau galimybių naujai plėtoti ar rekonstruoti vandentiekio bei nuotekų tinklus, taip pat atsiras daugiau galimybių plėtoti verslą“ – sakė R. Malinauskas.

Susitikimo metu diskutuota dėl naujai prijungiamų teritorijų finansinių ir mokestinių klausimų, analizuotos lengvatų galimybės, svarstytos nekilnojamojo turto ir žemės vertės.

Birželio pradžioje savivaldybės vadovai kartu su seniūnais važiuos į seniūnijas, išsamiai pristatys minėtą klausimą ir išklausys bendruomenės siūlymus.

Atsižvelgiant į susitikimo metu išsakytas pastabas, Druskininkų miesto ir kaimiškųjų teritorijų ribų nustatymo sprendiniai dar bus tikslinami.

 

Druskininkų savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.