Alytaus tėveliams – nemokama paskaita apie saugesnę aplinką vaikams

2017 m. gegužės 25 d. 17.15 val. Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure (Daugų g. 5A, Alytus) vyks nemokama paskaita „Saugios kūdikių ir vaikų aplinkos kūrimas. Pirmoji pagalba kūdikiui ir vaikui”.

Visi žinome, kad gimus vaikeliui kartu su tėvystės džiaugsmais ateina ne tik begalinė laimė matyti,  kaip auga vaikas, tačiau iškyla ir nemažai rūpesčių, kaip išvengti pavojų, tykančių vos ne kiekviename žingsnyje. Perskaičius spaudoje ar pamačius per televiziją pranešimą apie nelaimę, įvykusią vaikui, nukrečia šiurpas. Susižalojęs, skausmą kenčiantis vaikas – tai, kas bene labiausiai skaudina tėvus, artimuosius ir aplinkinius. Ir kartais tiesiog nesusimąstome, kad tokia nelaimė gali atsitikti ir mūsų vaikui.  Kiekvienas stengiasi apsaugoti vaikus nuo traumų, deja, įvairūs sužalojimai yra viena pagrindinių pablogėjusios sveikatos, kartais neįgalumo ar netgi mirties priežasčių.

Kadangi didžiausią riziką susižeisti namuose turi ikimokyklinio amžiaus vaikai, paskaitos metu bus kalbama apie vaikų fiziologinius aspektus, apie būdus ir priemones, kaip padaryti kuo saugesnę aplinką vaikams, kad nelaimių namuose būtų kuo mažiau. Antroje dalyje vyks praktinės pamokos, kaip padėti kūdikiui ar vaikui užspringus, nusideginus, apsinuodijus įvairiomis cheminėmis priemonėmis, vaistais. Bus mokoma pirmosios pagalbos principų, ką daryti, jeigu kūdikiui / vaikui sustojo širdis, kaip atlikti pradinį gaivinimą. Mokėti pirmosios pagalbos principus privalu kiekvienam, nes skaudžiausi atvejai būna tada, kai esame bejėgiai padėti savo vaikui, nors iš tiesų galėjome tai padaryti, jeigu bent pusvalandį būtume skyrę laiko ir išklausę teisingų pamokų, ką daryti atsitikus nelaimei, kaip padėti vaikui, kol laukiame greitosios pagalbos.

Registruotis į paskaitą galite telefonu (8 315) 51 653.

Daiva Krasauskienė,
Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *