Alytaus ekonomikos forumas: „Kaip laimėti regionų lenktynes dėl žmonių ir investicijų?”

Receptais, kaip Lietuvos regionams kovoti su šiandienos iššūkiais – nedarbu, investicijų trūkumu, išlikti, būti konkurencingiems ir augti, šiandien dalijasi Alytaus ekonomikos dalyviai.

„Būti ar nebūti Alytaus miestui? Ar mes išsivaikštome, ar pasiliekame ir kuriame savo ir savo vaikų ateitį? Manau, atsakymas aiškus – gyvename ir ieškome būdų pritraukti investicijas, kurti gerovę, atgaivinti ir auginti miestą“, – atidarydamas Alytaus ekonomikos forumą kalbėjo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Kaip tai įgyvendinti Alytaus miesto teatre vykstančiame forume diskutuoja ekonomikos ekspertai, bet ir politikos, visuomenės veikėjai, verslininkai.

Ekonomistas Gitanas Nausėda pastebėjo, kad regionai gali gyvuoti ir toliau, tačiau jų gali ir nebelikti, jeigu bus vadovaujamasi principu – išlieka tik stipriausi. „Alytus lieka po brūkšniu, kuris neleidžia oriai gyventi“, – tvirtino G. Nausėda. Jis siūlė nenuleisti rankų ir mėginti situaciją keisti, stiprinant regionų politiką.

„Lietuva dalyvauja nuolatinėse lenktynėse – dėl žmonių ir investijų”, – taip pat atkreipdamas dėmesį į kovą dėl išlikimo sakė Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys.

Pasak jo, norint stiprinti regionų politiką svarbiausia  – stipri savivalda, subalansuota vietos, regionų ir valstybės plėtra, kokybiškos paslaugos už geriausią kainą, unikalumas ir išskirtinumas.

„Stipri savivalda yra tada, kaip gyventojai aktyviai kontroliuoja vietos valdžią. Tiek pat svarbu išskirtinumas – atrasti kuo Alytus yra patrauklus, būti drąsiems, kalbant su potencialiais investuotojais pabrėžti visus miesto privalumus“, – didžiausiame Pietų Lietuvos renginyje verlui teigė G. Surplys.

Įžvalgomis pasidalinti atvyko entuziazmo kupini pranešėjai – verslininkas Vladas Lašas, ekonomistas Gitanas Nausėda, viešųjų ryšių ekspertas Mykolas Katkus, LR Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius, LR ūkio viceministrės Rugilė Andziukevičiūtė ir Lina Sabaitienė, LR vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, buvęs 15min.lt ir BNS vadovas Tomas Balžekas, premjero patarėja švietimui UnėKaunaitė, JPP „Kurk Lietuvai“ vadovė AgilaBarzdienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Ekonomikos valdysenos pareigūnas Marius Vaščega, „Ernst &Young“ ekspertas Arvydas Žiobakas, LR finansų ministerijos ES investicijų departamento direktorius Ramūnas Dilba, kiti savo sričių ekspertai.

 

TIESIOGINĖ TRANSLIACIJA (iki 17 val.) :

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *