Vasaros pradžią šiais metais Druskininkai skelbs įspūdingu karnavalu ir gausybe renginių

Beveik du dešimtmečius gegužės paskutinį savaitgalį organizuojama vasaros pradžios atidarymo šventė Druskininkuose kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio – būtent Druskininkai Lietuvoje garsiausiai diktuoja vasaros ritmą, o tradicinių renginių maratoną visada papildo naujovės. „Visi – į Druskininkus!“, – taip skamba šių metų šventės šūkis. Neabejotinai, gegužės 26-28 dienomis vyksianti šventė sudomins daugybę druskininkiečių ir svečių iš Lietuvos bei užsienio. Kaip ir kasmet, renginiai vyks ne tik Pramogų aikštėje, bet ir kitose kurorto erdvėse – šventinis šurmulys bus jaučiamas visame mieste. „Tam, kad renginiai būtų įdomūs, kad turėtume ką pasiūlyti visų amžiaus grupių ir pomėgių šventės svečiams, šio ypatingo renginio planavimas ir organizavimas prasideda mažiausiai prieš pusę metų“,  – sako Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius. Apie tai, kaip šiais metais Druskininkai pasitiks vasarą ir kokie bus svarbiausi Kurorto atidarymo šventės akcentai – pokalbis su L. Urmanavičiumi.

Vienas laukiamiausių Kurorto atidarymo šventės reginių – tradicinė šventinė eisena. Kalbama, kad šiais metais ji bus tarsi mažasis Rio de Žaneiro karnavalas, be to, jos dalyviams numatyta staigmenų. Kuo eisena  bus ypatinga?

Iki šiol šventinėje eisenoje savo išmonę ir kūrybiškumą rodė Druskininkų įstaigų ir įmonių, visuomeninių organizacijų atstovai. Šiais metais Druskininkai skelbia karnavalines eitynes ir kviečia jose dalyvauti visus norinčius. Neabejoju, kad galimybė šventinėje eisenoje dalyvauti svečiams iš visos Lietuvos padarys eiseną dar spalvingesnę ir patrauklesnę. Druskininkai – visiems atviras kurortas.

Eisenos dalyvių šiais metais laukia puikūs rėmėjų prizai. Kam atiteks dovanos, paaiškės vakarinio koncerto metu ištraukus burtus. Visai komandai, 20-čiai žmonių, prizus įsteigė Druskininkų vandens parkas, kuris dovanos net 3 val. pramogų baseinuose ir pirtyse bei UAB „Šventė Jums“, kuri padovanos šventinę  vakarienę restorane Druskininkų kolonada. Tad kviečiu registruotis į Druskininkų karnavalines eitynes. Tai padaryti galite Druskininkų kultūros centro tinklalapyje www.druskininkukulturoscentras.lt.

Kaip ir kasmet, eisena turės temą – šiais metais tai muzika. Muzika – neatsiejama karnavalo dalis. Be to, ar galima įsivaizduoti vasarą be muzikos? Su muzika susiję ir daugybė šventės veiklų – kad ir radijo stoties M-1  organizuojama „Vyrų diena“ bei daugelis kitų.

Keturių dienų šventės programoje – ir jau tradicija tapę renginiai, ir naujovės. Ar galėtumėte kurią nors naujovę išskirti ir apie ją papasakoti plačiau?

Paskelbus vasaros pradžią, ją vainikuos įspūdingas muzikos, šviesos, vandens, lazerių ir fejerverkų šou. Druskonio ežere bus įrengtas specialus vandens ekranas, kuriame naujausių technologijų pagalba rodomi vaizdiniai. Planuojame, kad ši naujovė vėliau bus įrengta Druskonio ežere ir taps ne tik šventiniu akcentu, bet ir dar vienu Druskininkų traukos objektu.

Druskininkai – sveikatos šaltinių kurortas. Ar šalia pramoginių renginių ir koncertų yra  numatyta sveikatinimo veiklų?

Be jokios abejonės, su sveikatinimu susijusių veiklų šiais metais bus labai daug. Ir pačių įvairiausių.

Norinčius rytą pradėti žvaliai, Karolio Dineikos sveikatingumo parke laukia Wudang Tai-Chi mankšta, gongų terapija ir šiaurietiško ėjimo žygis.

Ekstremalių pojūčių gerbėjus Snow Arena pakvies išmėginti šuolį su virve. O kokia vasaros pradžia be tinklinio sniege? Tik Druskininkuose galima mėgautis tokiu ypatingu reginiu!

Kalbant apie tinklinį, šventinį savaitgalį Druskininkus sudrebins tinklinio ir muzikos fiesta, į kurią suvažiuos tinklinio gerbėjai iš viso Lietuvos! „Beachball FEST’17“ paplūdimio tinklinio turnyrai vyks dviejose aikštelėse, esančiose Druskininkų kempingo ir Karolio Dineikos sveikatingumo parko teritorijoje.

Teniso gerbėjų laukia teniso dvejetų turnyras Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko taurei laimėti.

Taip pat vyks komandinės, nekasdieniškos orientacinės varžybos, kuriose dalyviams reikės įveikti trasą su įvairiomis kliūtimis, loginėmis ir smagiomis bei sportinėmis užduotimis.  Šios varžybos bus skirtos ir šeimoms su vaikais. Komandos gaus Druskininkų žemėlapį. Vadovaujantis juo, bėgant, reikės surasti visus taškus ir surinkti juose esančias raides, iš kurių reikės sudėti frazę.  Be jokios abejonės, dalyvių lauks prizai, siurprizai, dovanos, paguodos prizai  ir kitos staigmenos.

Kurorto atidarymo šventė – šventė visai šeimai. Kokios pramogos suplanuotos  šeimoms?

Druskininkai garsėja savo tyru oru, tad šeimas pakviesime į Karolio Dineikos sveikatingumo parką, kuriame jie galės pasimėgauti visai šeimai skirtais žaidimais, varžybomis ir atrakcijomis.

Druskininkų Jaunimo užimtumo centro, Visuomenės sveikatos biuro ir Sporto centro specialistai paruošė įvairių veiklų.

Jaunimo užimtumo centras parke įrengs iššūkio erdvę, kurią įveikę dalyviai bus nudžiuginti simboline dovanėle.

Sporto centras kvies jėgas išbandyti šeimų estafečių, šaudymo iš lanko, šaudymo iš pneumatinio šautuvo, greitųjų šachmatų, asmeninės pasagos mėtymo, smiginio, stalo teniso turnyruose.

Visuomenės sveikatos biuras visus norinčius kvies apsilankyti „Sveikatos stotelėje“, kurioje visuomenės sveikatos specialistai teiks teorines ir praktines pirmosios pagalbos žinias, konsultuos sveikatos stiprinimo ir išsaugojimo klausimais, matuos arterinį kraujo spaudimą. Taip pat galės pasimatuoti gliukozės ir cholesterolio kiekį kraujyje, išbandyti antsvorį imituojančią liemenę,  išbandys akinius, kurie yra skirti alkoholio prevencijai bei galės sudalyvaus mini viktorinoje.

Vijūnėlės parke numatyti renginiai patiems mažiausiems šventės dalyviams : gerai pažįstamo personažo kapitono Flinto muzkinė programa su žaidimais, MAXI burbulų šou su Burbulų Dėde, aitvarų gamyba bei laidymas su J.Duduliu, animatoriai, karuselės, susitikimas su Kake Make ir Netvarkos Nykštuku bei Dantukų fėja.

Kokius šventės renginius dar galėtumėte išskirti?

Norėčiau išskirti viešojoje bibliotekoje vyksiantį susitikimą su knygos „Nemunu per Lietuvą” autoriumi Saliamonu Paltanavičiumi. Knyga parengta pagal LRT projektą „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą”.

Druskininkai – gilias kultūrines tradicijas turintis ir jas puoselėjantis miestas, todėl šalia pramoginio šurmulio turime ir rimtesnių renginių, pavyzdžiui, prie Druskonio ežero vyksiantis  Bardų festivalis, kuriame koncertuos gerai žinomi atlikėjai – tai ir Margarita Rasiulytė, Saulius ir Jokūbas Bareikiai, Živilė Mackevičiūtė, Darius Žvirblis ir kiti.

Druskininkų bažnyčioje vyks choro iš Švedijos „Lidingö Motettkör“  koncertas.

Taip pat vyks jau tradicija tapęs jaunųjų solistų festivalis-konkursas „Rock in summer“, pramoginių šokių choreografijų festivalis.

Iš tiesų renginių programa labai plati, todėl kviečiu visus aktyviai dalyvauti veiklose, koncertuose ir džiaugtis švente!

Išsamesnę informaciją apie Druskininkų kurorto šventės programą ir registraciją rasite Kultūros centro tinklalapyje http://www.druskininkukulturoscentras.lt.

 

Druskininkų savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *