Savivaldybės skatina savanorišką veiklą

Kaip organizuoti savanorišką veiklą, kas gali ją priimti, apie jaunimo įtraukimo svarbą ir vertę kalbėtasi Alytaus rajono savivaldybėje su savanorišką veiklą vykdančiais ir norinčiais vykdyti įstaigų ir organizacijų atstovais.

Rajono švietimo, kultūros, socialinių įstaigų vadovams, bendruomenių, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų pirmininkams ir nariams buvo pristatytas ilgalaikės savanoriškos veiklos Alytaus rajono savivaldybėje aprašo projektas, kuris parengtas,vadovaujantis Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijomis.

Alytaus rajono savivaldybės mero patarėjas Sergejus Riabininas (Sergej Riabinin )pristatė savanoriškos veiklos organizavimo principą, funkcijas, tam tikras kompensacijas. Susitikimo dalyviams suteikta žinių apie akreditavimo tvarką, jaunimo įtraukimą, planavimą ir organizavimą, jos svarbą ir vertę.

Susitikime dalyvavusi JGI projekto „Atrask save“ vietos koordinatorė Laurita Marčiulionienė, dirbanti Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, pristatė savanorystės naudą ir reikšmę visuomenei ir pačiam savanoriui, apie mažiau galimybių turinčio jaunimo įtraukimą į bendruomenei naudingas veiklas, pasidalijo gerosios patirties pavyzdžiais.

„Savanoriu gali būti kiekvienas, kuris nori padėti aplinkiniams ir sąmoningai suvokia savanoriško darbo tikslingumą bei prasmę. Svarbu žinoti, kad ne visi savanoriai gali dirbti visus darbus. Kiekvienas savanoris turi puikią progą įgyti naujų žinių bei profesinės patirties, prisidėti prie savo bendruomenės kūrimo, stiprinimo, gamtos išsaugojimo bei pakelti savo savivertę. Galima sakyti, kad savanoris – tai nuolat tobulėjantis žmogus, atiduodantis dalelę savęs kitiems“, – sakė L. Marčiulionienė.

VšĮ „Tėviškėsnamai“ vadovas Eimantas Balaika ir šios įstaigos savanorių centro mentorė Alytuje Gailutė Lankelienė pristatė,kas ir kaip gali tapti savanoriais, savanorius priimančiomis organizacijomis, kokie yra pagrindiniai žingsniai, kur kreiptis,norint akredituotis, apie galimybes jaunimui savanoriauti įvairiose organizacijose.Pasak jos, šiuo metu rajone yra akredituotos šios įstaigos ir organizacijos: Alytaus rajono vietos veiklos grupė, VšĮ „Padovanokim šypseną“, Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Alytaus rajono padalinys, vaikų ir jaunimo klubas „Strazdelis“, Alytaus rajono apylinkės teismas.

„Norint tapti savanoriu, nereikia turėti specialios kvalifikacijos, dažniausiai užtenka tik noro. O tada susirasti pelno nesiekiančią organizaciją, kurios veikla domina, ir kreiptis į ją. Savanoriaudamas jaunas žmogus atranda save, susivokia, kokia veikla jam įdomi, atranda savo kelią, stiprina turimas ir įgyja naujas kompetencijas, išmoksta jautrumo ir savarankiškumo, susiranda draugų ir laisvalaikį leidžia įdomiai bei prasmingai“,  – apibendrindama susitikimo metu pateiktą informaciją sakė Alytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė,kuruojanti jaunimo reikalus, Jurgita Osinskienė.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *