Nepatekusiai į Seimą D. Kuodytei darbo atsirado partijos bičiulio vadovaujamoje Varėnoje

Dalia Kuodytė (15min.lt nuotr.)

Iš daugiau kaip 1500 Varėnos rajono savivaldybėje registruotų bedarbių nebuvo nė vieno tinkamo koordinuoti europinį projektą „Kompleksinių paslaugų šeimai plėtra Varėnos rajono savivaldybėje“.

Nors tarp jų dešimtys baigusių aukštąsias mokyklas, turinčių patirties ir kompetencijos tam tikrose srityse bei didžiulio noro dirbti savo gimtajai Varėnai, tačiau visus juos pranoko praėjusiuose rinkimuose į Seimą nepatekusi Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Kuodytė.

Šio Europos Sąjungos lėšomis finansuojamo projekto, kurio vertė daugiau kaip 205 tūkst. eurų, tikslas – Varėnos rajone plėtoti paslaugas šeimai bei padidinti bendruomenėje teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę. D. Kuodytė – šio projekto koordinatorė ir paslaugų šeimai organizatorė.

Viskas būtų gal ir gražu – kompetencijos ir įvairių žinių nestokojanti buvusi parlamentarė Vilnių iškeičia į gerokai mažesnę Varėną ir organizuoja čia paslaugas šeimoms, rūpinasi jų gerove. Tik yra vienas „bet“ – projektą įgyvendina Varėnos rajono savivaldybė, kurios meras taip pat Liberalų sąjūdžio atstovas, buvęs parlamentaras, ankščiau Seimo salėje greta D. Kuodytės sėdėjęs Algis Kašėta.

D. Kuodytė įdarbinta nevyriausybinėje organizacijoje „Ištieskime ranką vaikui“, kuri yra minėto projekto partnerė. Ši informacija niekur neskelbiama, o projekto vadove viešai pristatoma savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja. Organizacija „Ištieskime ranką vaikui“ dirba su vaikais ir socialinės rizikos šeimomis.

Jos  vadovė Astutė Žmuidinavičienė portalui dzukijosveidas.lt patvirtino, jog D. Kuodytė organizacijoje dirba nuo kovo pabaigos, o konkurso skelbti nevyriausybinėms organizacijoms esą nereikia – tinkamų ir kompetentingų žmonių jos ieško savais kanalais, kurie yra gana platūs. Kokią algą gaus D. Kuodytė organizacijos vadovė neatskleidė, tepasakė, jog tai valandinis atlygis. Neoficialiais duomenimis, buvusios parlamentarės mėnesinis uždarbis siekia 1200 eurų.

„Čia nepaprastos pareigos ir žmogus dirbantis tokį darbą turi turėti labai specifinių žinių. Dalia pasižymėjo savo komunikacija. Iki tol ją buvau mačiusi tik per televiziją. Ji labai šauniai dirba, nežinau, kas būtų su šiuo projektu, jei ne ji“,–  D. Kuodytei pagyrų negailėjo A. Žmuidinavičienė.

Esą buvusi Seimo narė pamatė informaciją apie projektą Varėnos rajono savivaldybės tinklapyje, paskambino ir pati pasisiūlė su juo dirbti. Ji nebuvo priimta iškart, prieš tai dar pasitarta su keliomis kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, rinktasi iš kelių kandidatų.

Pasiteiravus, ar jai pačiai nekeista susidariusi situacija, kad mero kolegė „netikėtai“ atsiduria Varėnoje ir koordinuoja tokį gana brangų projektą, A. Žmuidinavičienė sakė suprantanti, kad daugeliui tai kelia įvairiausių abejonių, tačiau ėmė įtikinėti, kad ji pati – ne partinė, o jos vadovaujama organizacija – nepriklausoma. „Kodėl labai gabiam, tokių žinių ir patirties turinčiam žmogui turi būti užvertos durys“,- retoriškai klausė A. Žmuidinavičienė.

Varėną tuoj bus galima vadinti lietuviškuoju „Londonu“ ar „Dublinu“. Varėnos rajono savivaldybėje ir įvairiose jai pavaldžiose įstaigose pluša ir daugiau imigrantų iš kitų šalies miestų, nors ir vietinių bedarbių čia yra sočiai.

Varėnos ligoninės direktorius Algirdas Miklyčius, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorius Alvydas Verbickas ir mero patarėjas Aldas Miečinskas – iš Vilniaus, Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyriaus vedėjas Irmantas Laniauskas ir laikinoji Personalo skyriaus vedėja Ilona Radzevičienė – Alytaus, o štai buvusi mero atstovė spaudai Gražina Dagytė į Varėną dirbti atvyko net iš Biržų.

„Mes regime trečiąją respubliką, kurioje piliečiai įtakos jiems atsakingą ir skaidrią valdžią, kur vaikas bus išmokytas, ligonis pagydytas, vagis pagautas“,- rašoma Libaralų sąjūdžio manifeste, po kuriuo pasirašęs ir pats Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *