Lazdijų rajono Šeštokų gyvenvietėje bus viadukas

Lazdijų rajono savivaldybės administracija pradeda įgyvendinti projektą „Pėsčiųjų viaduko Šeštokuose įrengimas“. Šis projektas finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.2.1-TID-V-508 priemonę „Vieno lygio eismo sankirtų eliminavimas“. Projekto tikslas modernizuoti Lazdijų rajono susisiekimo infrastruktūrą, pritaikant ją besikeičiantiems vietos gyventojų poreikiams bei didinti eismo saugumą.

Jau eilę metų Šeštokų miestelio gyventojai laukia patogias ir saugias susisiekimo sąlygas bei aukštą gyvenimo kokybę užtikrinančios infrastruktūros. Pėsčiųjų eismo sąlygos per geležinkelį, dalijantį miestelį į dvi dalis, nėra saugios ir patogios. Kasdien miestelio gyventojai patiria nepatogumų bei jaučiasi nesaugūs keliaudami iš vienos miestelio pusės į kitą.

Šiuo metu pėstieji geležinkelį gali kirsti dviem miestelio pakraščiuose įrengtomis pervažomis. Abi pervažos yra gerokai nutolusios nuo miestelio centro ir pagrindinių pėsčiųjų eismo srautų, priėjimas iki jų nėra patogus. Abi pervažos, nors ir reguliuojamos, yra vieno lygio, todėl nesaugios. Geležinkelis yra padidinto pavojingumo ir rizikos zona, kuria vaikščioti ir važinėti tam nenustatytose vietose griežtai draudžiama. Deja, dėl nepatogaus geležinkelio pervažų išdėstymo, gyventojai dažniausiai geležinkelį kerta draudžiamose, tačiau jiems patogesnėse vietose. Taip keliama grėsmė visiems eismo dalyviams.

Projektu „Pėsčiųjų viaduko Šeštokuose įrengimas“ siekiama užtikrinti saugias ir efektyvias sąlygas gyventojams pereiti per geležinkelį. Projekto įgyvendinimo metu bus įrengta saugaus eismo reikalavimus atitinkanti skirtingo lygio pėsčiųjų perėja. Ši perėja ne tik sutrumpins pėsčiųjų kelionės tarp geležinkelio skiriamų miestelio dalių laiką, bet, svarbiausia, užtikrins tiek pėsčiųjų, tiek traukiniais keliaujančių žmonių saugumą. Bus suteikta galimybė žmonėms greitai, patogiai ir saugiai kirsti geležinkelį. Įrengiamas pėsčiųjų viadukas bus vienas moderniausių Lietuvoje, pastatytas pėstiesiems patogiausioje vietoje ir pritaikytas žmonėms su negalia. Bus sutvarkytos viaduko prieigos, įrengtas apšvietimas. Projekto įgyvendinimas padidins Lazdijų rajono savivaldybės susisiekimo infrastruktūros saugumą, užtikrins Šeštokų miestelio gyventojams bei svečiams saugias eismo sąlygas kertant geležinkelį, padidins gyventojų pasitenkinimą gyvenamąja aplinka.

Lazdijų rajono savivaldybė neturi pakankamai finansinių išteklių įgyvendinti projektą savo lėšomis, todėl ypač svarbi yra finansinė parama iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Projekto biudžete nustatyta didžiausia galima projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma sudaro 1123480,93 Eur, iš jų: 954958,79 Eur iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir 168522,14 Eur rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Projekto įgyvendinančioji institucija – Transporto investicijų direkcija.

Pėsčiųjų viaduko statybos darbus atliks viešąjį konkursą laimėjusi įmonė AB „Panevėžio keliai“.

 

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *