Įvairiais nusikaltimais kaltinamas alytiškis į užsienį spruko su svetimu pasu

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė Alytaus gyventoją, dokumentų kontrolės metu pateikusį svetimą pasą. Tokio elgesio priežastis – ne vienu nusikaltimu kaltinamam vyrui jau buvo skirta kardomoji priemonė dokumentų paėmimas.
Antradienį VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė – Suvalkai, tikrino iš Lietuvos į Lenkiją išvykstantį automobilį „VW Passat“, pažymėtą Didžiosios Britanijos registracijos numeriais.

Be kitų asmenų, juo vyko, kaip vėliau paaiškėjo, ir 34 metų Alytaus gyventojas. Jis VSAT pareigūnams pateikė Lietuvos piliečio pasą. Patikros metu pasieniečiams kilo įtarimų, kad vyras nėra tikrasis dokumento savininkas. Pasirodo, pasas yra išduotas kitam asmeniui.

Netrukus Kalvarijos užkardos pareigūnai išsiaiškino, kodėl alytiškiui prireikė svetimo dokumento. Jis yra kaltinamas nusikalstamų veikų, tarp jų susijusių su vagystėmis, narkotikais ir kt.,  padarymu. Už tai alytiškiui buvo pritaikyta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas.
Pasieniečiai keleivį sulaikė ir uždarė į areštinę. Dėl šio įvykio VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį svetimo dokumento panaudojimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Kitiems „VW Passat“ vykusiems asmenims leista tęsti kelionę į Lenkiją.

VSAT Varėnos rinktinės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *