Alytus su Luku (Elk) ir Varėna įgyvendina projektą „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos“

Nuo šių metų sausio 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus, Varėnos rajono ir Luko (Elk) miestų (Lenkijos Respublika) bendruomenėms. Pagrindinis projekto „Augančios socialinės pasienio iniciatyvos” tikslas – įtraukti pasienio bendruomenių narius į bendras socialines iniciatyvas, sustiprinant gausias (trys ir daugiau vaikų) šeimas, sukuriant „Socialinio darbuotojo užrašinę”, skatinant paskatinti žmonių su negalia užimtumą.

Trys projekto partneriai: Alytaus miesto socialinių paslaugų centras, Luko (Elk) miesto savivaldybė ir Varėnos socialinių paslaugų centras, iškėlė projekto uždavinius: įgyvendinti akciją gausioms šeimoms, suorganizuojant pasienio festivalį vaikams ir tėvams, sukuriant galimybes gausių šeimų nuolaidų kortelėmis, kaip gausių šeimų draugystės ženklu, naudotis visose trijose partnerių savivaldybėse; paruošti bendrą „Socialinio darbuotojo užrašinę” su konkrečiomis praktinėmis situacijomis, skirtą socialiniams darbuotojams, taip pat suorganizuojant jiems mokymus, studijų vizitus; įgyvendinti veiklas, skirtas pažeidžiamų grupių atstovams, suorganizuojant asmenims su negalia ir jų šeimų nariams pasienio studijų vizitus, kuriuose galės keistis patirtimi, žiniomis, stiprinti bendradarbiavimo ryšius, sukuriant bendrystės tinklą, įtraukiant pasienio bendruomenių narius į iškylančių problemų sprendimo procesą.

Projekto partneriai susitikimo metu aptarė ne tik šiomis dienomis vykstančius mokymus socialiniams darbuotojams, bet ir planuojamus studijų vizitus Alytaus, Luko (Elk) ir Varėnos miestuose, diskutavo apie šventes, skirtas gausioms šeimoms Luko (Elk) mieste birželio mėnesį, Alytaus mieste rugsėjo mėnesį. Projekto partneriai taip pat džiaugėsi nuolaidų kortelėmis gausioms šeimoms, nes pasirašius trišalę bendradarbiavimo sutartį visų trijų partnerių gausios šeimos galės naudotis teikiamomis nuolaidomis Alytaus, Luko (Elk) ir Varėnos miestuose.

Projekte taip pat numatyta lauko infrastruktūros sutvarkymas Alytaus miesto socialinių paslaugų centre. Tikslinė grupė – gausios šeimos, socialiniai darbuotojai, negalią turintys asmenys, bendruomenės nariai. Projekto trukmė 18 mėnesių. Bendra projekto vertė 682081,88 eurų, Alytaus miesto socialinių paslaugų centrui tenkanti investicijų dalis sudaro 216774,12 eurų.

 

Alytaus miesto savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *