Alytaus rajono meras pakvietė verslininkus pusryčių

Daug laisvės verslo vystymui, auga tiesioginės užsienio investicijos, auga atlyginimas, mažėja nedarbas, lyderiaujama pagal  materialines investicijas, neišplėstas valdžios aparatas – tokie faktai apie Alytaus rajoną buvo pasakyti savivaldybės surengtuose verslo pusryčiuose. Meras Algirdas Vrubliauskas pakvietė į susitikimą verslininkus, norėdamas aptarti aktualiausius jiems klausimus, jų akivaizdoje buvo pasirašytasutartissu Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais.

Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas sakė, kad susitikti su verslininkais reikėjo dėl daugelio priežasčių. „Šiandienos situacija, naujo Darbo kodekso svarstymas, aktyvi Trišalės tarybos veikla, užimtumo skatinimo programos  pokyčiai, didelė emigracija skatina veikti, kad verslas, kuris yra svarbus, bene svarbiausias mūsų valstybės gyvenime ir kiekvienoje  savivaldybėje, įgautų naują pagreitį  ir kad žmonių, kurie rizikuoja ir nebijo verslauti, užsiimti, bandyti, galbūt suklysti, nebūtų stygiaus, kad jų būtų daugiau“, – verslo pusryčiuose sakė meras A. Vrubliauskas. Jis pabrėžė, kad į susitikimą atvykę verslininkai yra labai svarbūs rajonui, padėkojo atvykusiems svečiams. Verslo pusryčiuose dalyvavo Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo, Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentė Dalia Matukienė, apie 30 rajono verslininkų.

Savivaldybės meras A. Vrubliauskas inicijavo susitikimą, kad išgirstų verslininkų lūkesčius, kuo gali padėti vietinė savivalda, pasikeisti nuomonėmis. Jis pasidžiaugė vietiniais pavyzdžiais – verslininku, kuris buvusioje mokykloje Ąžuolinių kaime atidarė siuvyklą ir sėkmingai vysto verslą, kaimo turizmo sodybos „Dzūkijos dvaras“ įkūrėjais Giedre ir Mindaugu Aldoniais, kurių sėkme daug kas netikėjo, tačiau šiandien veikia ne tik jų įkurtas  dvaras, bet ir pramogų parkas „Tarzanija“.

„Svarbu, kaip verslininkai gyvena ir kaip laikosi verslas. Tai labai svarbu dėl Lietuvos ateities, ovietinių verslų dinamika visai nebloga, daugėja įmonių ir dirbančių pagal verslo liudijimus, savivaldybė daugeliui verslų nustačiusi vieno euro mokestį, taikomos lengvatos, gerinama rajono infrastruktūra, didinamas savivaldybės Smulkaus ir vidutinio verslo paramos fondas“, – sakė meras A. Vrubliauksas. Jis pasidžiaugė, kad pernai Alytaus rajonas verslo laisvės indekse užėmė 24 vietą iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Tai antra pozicija tarp visų Alytaus apskrities savivaldybių.

Savivaldybės investicinius projektus ir paramą verslui pristatė  Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Gintarė Jociunskaitė ir Ekonomikos skyriaus vedėja Jolita Gruzinskienė, vietinių užimtumo iniciatyvų įgyvendinimą Alytaus teritorinės darbo biržos Alytaus skyriaus Aktynios darbo rinkos politikos priemonių įgyvendinimo poskyrio vedėja Rasa Mazaliauskienė, apie profesinį orientavimą ir profesijos mokymą, verslo ir profesinių mokyklų bendradarbiavimo svarbą kalbėjo  Alytaus profesinio rengimo centro direktorius, rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Zubras. Susitikime dalyvavo vicemeras Arvydas Balčiūnas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius.

Verslo pusryčiuose dalyvavęs Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas kalbėjo apie Darbo kodeksą ir sakė nežinąs, ar naujas yra geresnis negu senas. Anot jo, pagerėjimas iš 33 kategorijų yra tik trijose: bus galima susitarti dėl šešių darbo dienų per savaitę, šiek tiek trumpėja įspėjimo ir atleidimo iš darbo terminai ir šiek tiek mažėja darbuotojo atleidimo kaštai. Tai yra maži pakeitimai, esminių pakeitimų nėra. Žmonės buvo gąsdinamai, kad bus galima atleisti per tris darbo dienas, tai atleidimas per tris darbo dienas kainuotų pusę metinio atlyginimo. Darbo kodekso pagerėjimas yra, bet labai mažas ir pagal pagerėjimą į viršų nei Europoje, nei pasaulyje su šitu Darbo kodeksu nepretenduojame, o tai yra liūdna. Jeigu mes norime, kad pas mus kas nors investuotų, mūsų įstatymai turi būti patys geriausi Europoje“, – sakė Ž. Šilėnas.

Ž. Šilėnas kalbėdamas apie Alytaus rajoną išskyrė, kad atlikti tyrimai rodo, jog jame auga tiesioginės užsienio investicijos ir 2015 m. buvo 1000 eurų vienam gyventojui, lyderiaujama tarp rajonų pagal materialines investicijas, kurias sudaro tiek vietos verslininkų, tiek savivaldybės investicijos, mažėja nedarbas, kuris 2015 m. buvo vienas didžiausių, auga atlyginimai. Laisvosios rinkos instituto prezidentas pagiriamąjį žodį tarė savivaldybeidėlsavivaldybės darbuotojų, kurių skaičius lyginamas su gyventojų skaičiumi: „Pagiriamasis žodis, kad valdžia neišsiplėtusi ir gerai tvarkosi“.

Ž. Šilėnas taip pat kalbėjo apie viešuosius pirkimus, „Sodros“ įmokas, alkoholio prekybą.

Seimo narys Ž. Pavilionis kalbėdamas su Alytaus rajono verslininkais pabrėžė Jungtinių Amerikos Valstijų investicijų pritraukimo į Lietuvą,bendradarbiavimo su jose gyvenančiais lietuvių verslininkais svarbą. Anot jo, amerikiečius žavi lietuvių išsilavinimas,  darbštumas, lojalumas, kalbų mokėjimas. Jis ragino atsivežti į Lietuvą Amerikoje gyvenančius lietuvius, o Lietuvos verslas turi veržti pas juos, nes ten yra daug senų ryšių, emigrantų iš Lietuvos nuo aštuoniolikto amžiaus. Pasak Ž. Pavilionis, 700 tūkstančių amerikiečių kildina save iš lietuvių, dar gyvena litvakai, kurių 95 procentai yra mums draugiški.

Po pranešimų verslininkams Alytaus rajono savivaldybės meras A. Vrubliauskas su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu Sigitu Leonavičiumi pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ji sudaryta siekiant skatinti Alytaus rajono pramonę, smulkų ir vidutinį verslą bei amatus, rajono įmonių produkcijos bei paslaugų eksportą, sudaryti palankias sąlygas įmonių tarpusavio bendradarbiavimui ir investicijų pritraukimui bei spręsti aktualias verslininkams problemas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *