Alytuje šurmuliavo moksleivių bendrovių mugė

Jaunieji Dzūkijos regiono verslininkai šiandien susirinko į trečią kartą vykusią ir jau tradicine tapusią moksleivių bendrovių mugę. Net 27 mokomosios mokinių bendrovės joje pristatė savo produktus ir paslaugas, kuriuos vertino komisija, sudaryta iš verslininkų ir švietimo atstovų.

Anot renginio organizatorių, mugė rengiama ne tik, kad išrinkti geriausią regiono mokinių bendrovę, bet tai yra galimybė jauniems žmonėms pristatyti savo idėjas, pademonstruoti komandinio darbo įgūdžius ir verslo suvokimą, įgyti patirties, pabendrauti ir padiskutuoti.

Jaunieji verslininkai iš Alytaus miesto ir rajono bei Druskininkų šiandien mugėje pirkėjams siūlė įsigyti papuošalų, natūralios kosmetikos, vonios reikmenų, įvairių kepinių, arbatos, ledų kokteilių. Verslo subtilybes šie jauni žmonės tikrai išmano. Štai pavyzdžiui praeitais metais vykusioje mugėje peteliškėmis prekiavo viena moksleivių bendrovė, šiemet jų pasiūlė dar viena grupė jaunųjų verslininkų.

Geriausia Dzūkijos regiono moksleivių bendrove šiemet pripažinta  „C&Te“, atstovaujanti Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnaziją ir gaminanti bei prekiaujanti šilumą sugeriančiais nerūdijančiais plieno kamuoliukais. Antroji vieta atiteko Alytaus Putinų gimnazijos moksleivių bendrovei „Guga“, užsiimančia peteliškių visai šeimai gamyba ir pardavimu. Treti – Alytaus profesinio rengimo centro bendrovė „Chill Station”.

„Lietuvos Junior Achievement“ Dzūkijos regiono vadovas Donatas Vasiliauskas džiaugiasi, kad mugė tampa tradiciniu renginiu, o  dalyvių skaičius kasmet didėja. „Džiugu, kad Dzūkijos regione daugėja jaunų žmonių, žinančių, ką nori veikti gyvenime, yra sėkmingi be sėkmės mokyklų ar mokymų. Lyginant su kitais miestais, mūsų regionas iš jų išsiskiria jaunųjų verslininkų gausa“, – sakė D. Vasiliauskas.

Renginio metu buvo išdalintos ir atskirų steigėjų nominacijos: Socialiai atsakingas verslas (Alytaus „Rotary“ klubas) – „Papuošalų vajus“, Didžiausia eksporto perspektyva (centras „Spiečius“) – „C&Te“, Inovatyviausia bendrovė (verslininkas Saulius Ivoška) – „CA“, Draugiškiausia aplinkai bendrovė ( UAB „Traidenis“) – „Leatherpods“, Geriausias logotipas (uniformų gamintoja „8 To Go“)– „JeanJeans“, Geriausiai problemą sprendžianti bendrovė (Alytaus miesto savivaldybė) – „JeanJeans“, Geriausias įvaizdis (Alytaus kolegija) – „LuLu“, Geriausias verslo interviu (Alytaus rajono savivaldybės administracija) – „GugA“, Kūrybiškiausia bendrovė (VšĮ „Galiu kitaip“) – „Doubleshoot“. Buitinės technikos prekybos tinklo „Topo centras“ simpatijas pelnė bendrovė „C&Te“, o komisijos simpatijos atiteko „Vaikų kepiniukams“.

„Junior Achievement“ – pasaulinis tinklas, veikiantis daugiau kaip 120 šalių visame pasaulyje, 1919 metais jį įkūrė JAV verslininkai Horace A. Moses ir Theodore Newton Vail. Šiandien šis tinklas yra didžiausias verslumo ugdytojas Europoje.

VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ – „Junior Achievement“ tinklo narė, siekianti ugdyti šalies jaunimą laisvosios rinkos dvasia, moko suprasti verslą ir ekonomiką, puoselėti iniciatyvumą, verslumą ir lyderio savybes.

 

Portalo dzukijosveidas.lt informacija

Nuotraukos Juozo Adomaičio

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *