Susitikimas-diskusija vaiko globos klausimais Birštono savivaldybėje

Vaiko globa visada buvo ir yra jautri bei aktuali mūsų šalies problema. Globėjų pasiūla labai maža – atsiradus globos poreikiui, savivaldybių specialistai sunkiai randa, o dažniausiai apskritai neranda asmenų, norinčių globoti vaikus. Tad kokios pagrindinės problemos šioje srityje? Kodėl žmonės nesiryžta globoti be tėvų globos likusius vaikus ar juos įsivaikinti?
Balandžio 3 dieną Birštono savivaldybėje vyko susitikimas-diskusija „Globa. Šeima. Bendruomenė“. Diskusijoje dalyvavo Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, mero pavaduotojas Vytas Kederys, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Milda Astašauskienė, specialistai, vaikų ugdymo įstaigų vadovai, bendruomenės nariai.
Penkiolika metų Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje dirbusi, dabar – VšĮ „Pactum biuro“ vadovė, mediatorė – Odeta Intė pasidalijo savo patirtimi. „Negalėjimas susilaukti vaikų yra viena pagrindinių priežasčių, paskatinanti šeimas įsivaikinti“, – teigia Odeta Intė. Įvaikinimo procedūros nėra tokios sudėtingos – daug sudėtingiau rasti tinkamą šeimą. Susitikimo metu mediatorė supažindino su įvaikinimo ir vaiko globos procedūromis, papasakojo apie be tėvų globos likusius vaikus, jų poreikius bei bendruomenės svarbą padedant šiems vaikams ir galimybes augti šeimos aplinkoje, diskutavo apie susiformavusias tam tikras nuostatas apie vaikų globą ir įvaikinimą. Viena didžiausių problemų vaikų teisių apsaugos užtikrinimo srityje išlieka bendradarbiavimo tarp institucijų bei tarp institucijų ir tėvų trūkumas, procedūrų formalizavimas, taip pat tam tikrų prieštaravimų tarp įstatymų ir poįstatyminių aktų teisinis nesureguliavimas.
Diskusijos metu pasidžiaugta, jog Birštono savivaldybėje nė vienas vaikas negyvena vaikų globos įstaigose, o yra globojami artimųjų šeimose, Birštono bendruomenė yra draugiška, o jos nariai pasiryžę spręsti savivaldybei aktualias institucinės globos pertvarkos  problemas.

Birštono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.