Mokinių filmas įvertintas už originalumą

Alytaus rajonui atstovavusios Daugų Vlado Mirono gimnazijos sukurtas kino filmas etnine tema, parodytas Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinio padalinio organizuotoje peržiūroje, išsiskyrė iš kitų originalia forma.

Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinis padalinys, vykdydamas projektą „Lietuvių tautosakos atspindžiai vaikų ir jaunimo meninėse interpretacijose“, surengė teorinį-praktinį seminarą „Kino panaudojimas propaguojant etninę kultūrą vaikų ir jaunimo tarpe“, mokinių konkursą „Ar žinai lietuvių mitologiją?“ ir mokinių arba jiems dalyvaujant sukurtų kino filmų/kino siužetų peržiūrą. Šiame projekte dalyvavo 10 Lietuvos mokyklų.

Alytaus rajonui atstovavo ir sukurtą beveik 2 minučių filmuką pagal sakmę „Laumių audeklai“ pristatė Daugų Vlado Mirono gimnazijos teatrinio ugdymo mokinės, kurias moko mokytoja Žiedūnė Maldonienė.

Pasak Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinio padalinio pirmininko doc. dr. Romualdo Povilaičio, daugiškių filmas išsiskyrė iš kitų originalia forma.

„Daugų gimnazijos „Laumių audeklai“ nufilmuoti išskirtinai originaliai. Tai rodo, kad siluetų ir šešėlių galimybės, ypač mitologijoje, yra labai didelės ir leidžia plačiai improvizuoti. Norėtųsi, kad ši mokykla tai drąsiai tęstų“, – sakė doc. dr. R. Povilaitis ir dėkoja šios gimnazijos mokytojams, prisidėjusiems prie projekto. Jis kviečia Daugų gimnaziją tęsti bendradarbiavimą ir kviečia prisijungti prie projekto ir etninės kultūros propagavimo kitas rajono mokyklas.

„Tiek šiame projekte, kuris tebesitęsia, tiek naujame projekte, kurio paraišką Lietuvių etninės kultūros draugijos Kauno teritorinis padalinys pateikė 2017 metų Lietuvos kultūros tarybos konkursui, vaikų kino filmų veikla yra viena iš svarbiausių. Matydami dideles jūsų savivaldybės Daugų mokinių kūrybines galimybes, norėtume ir toliau šioje srityje bendrauti tiek su šia, tiek ir su kitomis mokyklomis“ , – sako R. Povilaitis.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *