Kuo skirsis balandį į apyvartą išleidžiami naujieji 50 eurų banknotai? (Video)

Praėjusiais metais buvo pristatytas naujasis 50 eurų banknotas ir jo inovatyvios apsaugos priemonės. Šie nauji 50 eurų serijos „Europa“ banknotai išleidžiami į apyvartą visoje euro zonoje balandžio 4.d., dabartiniai pirmosios serijos banknotai ir toliau kartu cirkuliuos su naujaisiais.

50 eurų banknotas – populiariausias mūsų šalyje. Iš visų Lietuvos banko į apyvartą išleistų eurų banknotų net 52 proc., arba 35 mln. vienetų, sudaro 50 eurų nominalo banknotai. Šio nominalo banknotai dažniausiai naudojami ir visoje euro zonoje: apyvartoje jų cirkuliuoja 8,5 mlrd. vienetų, o tai sudaro apie 45 proc. visų šiuo metu apyvartoje esančių banknotų.

Tai bus jau ketvirtasis naujosios serijos „Europa“ banknotas. Naujieji 5 eurų nominalo banknotai į apyvartą išleisti 2013 m., 10 eurų – 2014 m., o 20 eurų – 2015 m.. Serija „Europa“ pradėta leisti siekiant atnaujinti ir patobulinti apsaugos priemones, kad būtų dar sunkiau juos padirbti.

Naujoji banknotų serija pavadinta „Europa“ todėl, kad šios serijos banknotų apsaugos priemonėse (vandens ženkle, hologramoje) naudojamas graikų mitologijos personažo Europos, iš kurios vardo kilo ir mūsų žemyno pavadinimas, portretas. Serijos „Europa“ 50 eurų banknote panaudota itin inovatyvi apsaugos priemonė – langelis su portretu hologramoje. Banknotą laikant prieš šviesą, langelis tampa skaidrus ir jame išryškėja Europos portretas, matomas iš abiejų banknoto pusių. Banknotą kreipiant langelyje su portretu matyti ir vaivorykštės spalvų linijos, juosiančios banknoto nominalo skaičių.

Naujajame banknote – kitoks ir vandens ženklas: pažvelgus į banknotą prieš šviesą, išryškėja Europos portretas (vietoje dabartiniuose banknotuose matomos arkos). Svarbu paminėti ir smaragdo spalvos nominalo skaičių. Banknotą kreipiant blizga skaičiaus viršutinė arba apatinė dalis. Be to, skaičiaus spalva kinta iš ryškiai žalios į sodriai mėlyną.

Serija „Europa“ dar labiau pritaikyta sutrikusio regėjimo asmenims. Palei naujojo 50 eurų banknoto dešinįjį ir kairįjį kraštus galima apčiuopti trumpų iškilių brūkšnelių, o priekinėje pusėje nurodytas nominalo skaičius – didesnis ir ryškesnis. Ir naujajame banknote dominuojanti spalva yra oranžinė, bet ji sodresnė.

Iki balandžio 4 d. visoje euro zonoje turėtų būti atspausdinta daugiau kaip 5,4 mlrd. vienetų naujųjų 50 eurų banknotų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *