Alytuje startavo „Pradinukų lyga“

Su dideliu entuziazmu, geromis emocijomis kovo 31 d. Alytuje atidaryta Pradinukų lyga. Šv. Benedikto gimnazijoje vykusioje Pradinukų lygoje dalyvavo „Drevinuko” mokyklos-darželio, Dzūkijos pagrindinės, Senamiesčio pradinės mokyklų ir Šv. Benedikto gimnazijos komandos.

„Labai smagu, kad tiek mažųjų alytiškių sportuoja bei dalyvauja šioje šventėje. Kiekviena sporto šaka yra savaip svarbi ir išskirtinė. Futbolas siejasi su judėjimu, greičiu ir kartu kolektyviniu darbu, pasitikėjimu savo komandos nariais. Todėl ši sporto šaka taip pat yra žmogaus asmenybės ugdymas. Tikrai džiugu matyti tiek mažųjų futbolo entuziastų – linkiu geriausios kloties tiek šioje sporto šakoje, tiek moksluose”, – Pradinukų lygos atidarymo šventėje kalbėjo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė Loreta Šernienė pasidžiaugė, kad Lietuvos futbolo federacija būtent šią gimnaziją pasirinko pradėti projektą, ir pridūrė, jog tai nėra atsitiktinumas –  ji pati išugdė vieną garsiausių Lietuvos futbolininkų –  nacionalinės rinktinės narį Darvydą Šerną.

Lietuvos futbolo federacijos atstovai Stasys Petrauskas ir Gediminas Daukšys sportininkams palinkėjo atkaklių kovų, gerų emocijų ir išvengti traumų. Pasak Stasio Petrausko, Pradinukų lygoje svarbus kiekvienas dalyvis nepriklausomai nuo pasiekto rezultato. Projektas suteikia galimybę kiekvienam mokiniui pažinti futbolo žaidimo subtilybes, nepriklausomai nuo jo gebėjimų ar įgūdžių, padės atrasti gabius vaikus ir juos nukreipti į nuolatinius futbolo užsiėmimus organizuojančias įstaigas, formuos palankią tėvų ir pedagogų nuomonę apie visapusišką užsiėmimų naudą vaikui ir, žinoma, populiarins futbolą šalies ugdymo įstaigose.

Pradinukų lyga – tai smagus aktyvaus laisvalaikio užsiėmimas mokykloje, į jį aktyviai įsitraukia kiekvienas 1-4 klasių mokinys, o pats renginys tampa išskirtine pramoga kiekvienam jo dalyviui ir aistruoliui. Renginio idėja kilo svarstant vaikų fizinio aktyvumo problemą šalies ugdymo įstaigose, aptariant bendrąją mokinių sveikatos būklę bei smagaus laisvalaikio vaikams alternatyvas mokykloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *