Eksperimentas sudomino kitą savivaldybę

Lėšos klasei, o ne mokiniui – tokiu principu jau antri metai finansuojamos Alytaus rajono mokyklos. Savivaldybė yra viena iš penkių, kuriose išbandomas klasės krepšelio finansavimas. Mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika sudomino kaimyninę Lazdijų rajono savivaldybę.

Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojams, mokyklų vadovams eksperimentinę metodiką ir jos taikymą pristatė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Finansų ir investicijų skyriaus vedėja Gintarė Jociunskaitė ir vyriausioji specialistė Dovilė Kaveckaitė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Česlova Mocevičienė.

Eksperimentinė mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika, kai finansuojamas ne mokinys, o ugdymo lėšos apskaičiuojamos klasei, Alytaus rajone pradėta taikyti nuo 2016 m. sausio 1 d. Savivaldybės taryba nuspendė išbandyti Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlytą metodiką, nes dėl kasmet mažėjančio mokinių skaičiaus ėmė trūkti vis daugiau mokinio krepšelio lėšų. Praėjusiais mokslo metais taikytas finansavimas klasei pasiteisino – gauta 320 tūkst. eurų lėšų daugiau nei taikant mokinio krepšelio metodiką.

Lazdijų rajono švietimiečiai lankėsi Butrimonių gimnazijoje, domėjosi, kaip mokyklai sekasi taikant kitokį finansavimą, taip pat susipažino su Pivašiūnų Amatų centro veikla.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.