Dėl savivaldybės paramos Alytaus sporto klubai turės pasistengti

Alytaus miesto sporto klubų laukia nelengvi laikai. Savivaldybės taryba patvirtino Kūno kultūros ir sporto programos sporto klubų veiklos projektų dalinio finansavimo ir administravimo tvarkos aprašą. Be to, sporto klubo metiniame biudžete savivaldybės skiriamų pinigų dalis galės sudaryti ne daugiau kaip 50 procentų visų lėšų, o per vienerius metus klubui skiriama suma bus ne didesnė kaip 90 tūkstančių eurų.

Pagal patvirtintą aprašą klubams keliami gana aukšti reikalavimai, todėl kyla klausimas, kiek jų juos sugebės atitikti ir išgyvens? Pavyzdžiui tam, kad gautų dalinę savivaldybės paramą, klubo atstovaujama sporto šaka turi būti olimpinė, jis turi dalyvauti Europos, pasaulio, nacionalinės arba regioninės reikšmės sporto turnyruose, reprezentuoti ir garsinti Alytaus miestą, kasmet jo renginiuose turi didėti žiūrovų skaičius.

Komisijai vertinant ir sprendžiant dėl paramos skyrimo, bus atsižvelgta į klubo pastarųjų trejų metų šalies čempionatuose užimtų vietų aritmetinius vidurkius, jame žaidžiančių ar dirbančių alytiškių skaičių, parduotus bilietus į varžybas, sporto šakos populiarumą mieste, komandos fanų kiekį, kitus kriterijus.

Tarybos narys ir „Dzūkijos“ krepšinio klubo prezidentas Tomas Pačėsas įsitikinęs, kad tokie reikalavimai sužlugdys sportą Alytuje. Šiandien krepšiniui Alytuje skiriama labai mažai pinigų, nors tai mėgstama miestelėnų sporto šaka, stebėti „Dzūkijos“ varžybų susirenka maždaug du tūkstančiai sirgalių.

Socialdemokratas Henrikas Šivokas sako, kad naujoji tvarka ištuštins sutvarkytas ir įrengtas sporto sales, o miestas galiausiai liks ir be „Dzūkijos“ krepšinio komandos, įkurtos 2012 metais. Tiesa, šiandien Alytaus „Dzūkijoje“ nežaidžia nė vienas alytiškis, o turnyrinėje Lietuvos krepšinio lygos lentelėje komanda užima 8 vietą, aplenkdama tik Kėdainių „Nevėžį“ ir Šiaulių „Šiaulius“.

„Reikalavimai būtini, nes dabar klubai neturi jokio stimulo stengtis. Na ir kas, kad dabar miestas turi savo atstovaujamas komandas aukščiausiose lygose, tačiau jose nėra alytiškių, jos velkasi pažeme“,- kolegoms rėžė konservatorius Povilas Labukas.

Posėdžio metu taryba priėmė ir kitą su „Dzūkijos“ komanda susijusį sprendimą – savivaldybė visiškai nutrauks dalyvavimą viešosios įstaigos „Dzūkijos sportas“, valdančioje krepšinio klubą „Dzūkija“, veikloje kaip dalininkė.

 

Ingrida Surdokaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *