Lietuvos autizmo asociacijos simbolis – mėlynasis skėtis – nušvis ant Alytaus Rotušės

Balandžio 1 d., Pasaulinės autizmo dienos išvakarėse, 20.30 val. Alytaus miesto savivaldybės bokštas nušvis mėlyna spalva, fone atsiras „Lietaus vaikai” – Lietuvos autizmo asociacijos simbolis.

Tokiu būdu Alytus prisijungs prie viso pasaulio bendruomenių, kurios Pasaulinę autizmo dieną mini naudodamos mėlyną spalvą ir parodydamos visuomenės supratimą, sutelktumą šios negalios ištiktiems žmonėms. Ši akcija užbaigs 12 val. Šv. Benedikto gimnazijoje vyksiantį Lietuvos jaunimo su negalia lyderių forumą-diskusiją „Misija įmanoma!”. Jame savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis  jauni ir pozityvūs neįgalūs lyderiai bei jaunimas, kuriam rūpi mažinti socialinę atskirtį, čia bus minima ir Pasaulinė autizmo diena.

Balandžio 2-ąją Pasauline autizmo diena 2007 metais paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Autizmo spektro sutrikimų turinčių žmonių pasaulyje (taip pat ir Lietuvoje) kasmet daugėja. Šiuo metu autizmo raidos sutrikimai būdingi daugiau nei 1 procentui pasaulio gyventojų.

Alytaus miesto savivaldybė ir neįgaliųjų bendruomenės atstovai ragina visus būti atviriems ir empatiškiems – priimti ir vertinti žmones, jų išskirtines savybes ir unikalumą.

Alytiškiai ir miesto svečiai kviečiami nusifotografuoti prie apšviesto Rotušės pastato ir dalintis nuotraukomis „Facebook‘e” su užrašu #AutizmoDienaAlytuje arba siųsti el. paštu dovile.balciunaite@alytus.lt ir kartu paminėti Pasaulinę autizmo dieną.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.