Galimybės jaunimui – pažintis su Jaunimo Europos komandos veikla

Alytaus rajono savivaldybėje vykusiame rajono Mokinių tarybos posėdyje mokiniai susipažino su Jaunimo Europos komandos (JEK)veikla, josvertybėmis, teikiamomis galimybėmisir šios komandos nare, atstove Alytaus rajone Daiva Pilvelyte – Simno gimnazijos 4g klasės gimnaziste.

Posėdį moderavusiAlytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, kuruojanti jaunimo veiklą,Jurgita Osinskienėpažymėjo, kad Alytaus rajono jaunimas, dalyvaudamas įvairių organizacijų veikloje, įgyja patirties, žinių, bendravimo įgūdžių, kurie bus naudingi jiems ateityje.

„Narystė JEK– tai neįkainojama galimybė tobulėti pačiai ir dalintis tuo, ką įgyji. Įvairūs susitikimai, konferencijos, mokymai, o galų gale ir pačių organizuotos veiklos bei bendravimas su kitais JEK nariais ne tik paįvairina kasdienybę, bet ir praturtina visą gyvenimą“, –  apie savo veiklą pasakojo D. Pilvelytė.

Gimnazistėpristatė nuveiktus darbus: organizuotas diskusijas, mokymus, renginius,tokius kaip „Auksinių Europrotų“ kovas Simne,  „Eurodebatus“ Alytuje, debatus tema „Europos Sąjungoje turėtų būti griežtesnė antikorupcinė politika“, netradicines pamokas Simno ir Miroslavo gimnazijose ir kt.

JKEyra nepriklausomų jaunų informacijos skleidėjų, galinčių šiuolaikiškai pristatyti Europos Sąjungos temas savo bendraamžiams, tinklas Lietuvoje. JEK tikslas – padėti jauniems žmonėms suprasti, kaip veikia Europos Sąjunga ir kaip ji daro įtaką mūsų gyvenimui. Komandos nariais gali būti 16–29 metų amžiaus vyresniųjų klasių mokiniai ir studentai, jaunimo organizacijų nariai, besidomintys ES veikla ir gebantys savo žinias perteikti kitiems. Jaunimo Europos komandos nariai Lietuvoje veiklą pradėjo 2010 metų pavasarį. JEK nario kadencija paprastai trunka dvejus metus.

JEK nariai organizuoja seminarus, pristatymus, diskusijas, žaidimus ES tematika, prisideda prie tokių projektų, kaip „Europrotai“, „Europos egzaminas“, įgyvendinimo, savanoriauja su ES susijusiuose renginiuose, dalijasi informacija socialiniuose tinkluose rašo komentarus žiniasklaidai, užsiima kita veikla, kuri prisideda prie geresnio jaunų žmonių suvokimo apie ES ir jos teikiamas galimybes.

Jaunimo Europos komandos nariai už savo veiklą negauna piniginio atlygio, veikia savanoriškai, jiemspagal galimybes gali būti apmokamos kelionės ar apgyvendinimo išlaidos.

Daugiau informacijos apie Jaunimo Europos komandą, jos narius bei visas su jų veikla susijusias naujienas rasite čia http://www.pazinkeuropa.lt/jek.

 

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.