Lazdijiečiams pristatyta Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje idėja

„Gal tam ir duotas gyvenimas, kad galų gale išmoktum vaikščioti,“ – šią mintį aptarinėjo kovo 23 d. gausiai susirinkusieji į Lazdijų viešosios bibliotekos salę, kur vyko renginys skirtas pristatyti Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje bendrą idėją, tikslus ir viziją. Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, vicemeras Gintautas Salatka, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos ir Investicijų skyrių bei Lazdijų Švietimo centro, Lazdijų krašto muziejaus darbuotojai, Metelių Kristaus atsimainymo parapijos klebonas Vytautas Prajara, Šventežerio Švč. Mergelės Marijos gimimo parapijos klebonas Egidijus Juravičius, kaimo turizmo sodybų savininkai, maitinimo įstaigų savininkai, seniūnijų, VVG bendruomenių atstovai, Metelių ir Veisiejų regioninių parkų reindžeriai, žygeiviai.

Renginio svečius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Rajono vadovas priminė, kad Šv. Jokūbo maršruto per Lietuvą iniciatorė yra europarlamentarė Laima Andrikienė. „Tie, kurie keliaus per Lazdijų rajoną mėgausis ne tik kelione, bet ir turės kur apsistoti, pavalgyti, norės ką nors įsigyti. Tai sukurs naujas darbo vietas,“ sakė rajono meras. A. Margelis palinkėjo pakeliauti tais maršrutais, kurie yra Lietuvoje ir patirti gražių akimirkų.

Kelionių žurnalistė Kristina Stalnionytė pristatė savo knygą „Kelias į Santjago de Kompostelą“. Kristinos kelionė Šv. Jokūbo keliu truko 42 dienas per kurias ji pėsčiomis nuėjo 775 km. Knygoje autorė patrauklia forma pateikia ėjimo Šv. Jokūbo keliu Ispanijoje įspūdžius, supažindina su kelio istorija, simboliais, legendomis, skirtingų regionų kultūra, papročiais, virtuve, vyndaryste, vietiniais žmonėmis, bei piligrimais iš viso pasaulio. Savo kelionės į Santjago de Kompostelą pamokas pristatė ir įspūdžiais pasidalino žygeivės Guoda Bardauskaitė ir lazdijietė Modesta Puniškytė. Visuomeninės organizacijos Šv. Jokūbo kelio draugija atstovas Gintas Dabašinskas papasakojo apie Šv. Jokūbo kelio pradžią Lietuvoje, jau nuveiktus bei suplanuotus artimiausius darbus bei įvykius. Jau sudarytos keturios entuziastų grupės, kurios atliks žvalgybinius žygius Lazdijų rajone, o liepos pirmą savaitę planuojama atidaryti Šv. Jokūbo kelio etapą Lietuvoje.

Visiems pristačiusiems Šv. Jokūbo kelio idėjas ir viziją Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis įteikė atminimo suvenyrus.

Renginio dalyviai neskubėjo skirstytis, dalinosi įspūdžiais ir aptarinėjo Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje idėją.

 

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *