Druskininkų pasieniečiai sulaikė Gruzijos piliečius

Druskininkų pasieniečiai į Lietuvą per Raigardo punktą neįsileido maršrutiniu autobusu vykusių dviejų Gruzijos piliečių. Jie pateikė suklastotus leidimus gyventi Graikijoje, kurių blankai yra pavogti.
Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Druskininkų užkardos pasieniečiai Raigardo kontrolės punkte tikrino maršrutiniu autobusu Gardinas – Druskininkai į Lietuvą vykusių keleivių dokumentus. Patikros metu 25-erių ir 37-erių Gruzijos piliečiai pateikė galiojančius savo šalies pasus ir laikinus leidimus gyventi Graikijoje. Pastarieji dokumentai būtų suteikę teisę gruzinams atvykti į Europos Sąjungą.

Druskininkų pasieniečiai išsiaiškino, kad šie graikiškų laikinų leidimų blankai yra ieškomi kaip vogti, o juose esantys įrašai yra suklastoti. Be to, kurorto pasieniečiai nustatė, kad suklastoti yra ir abiejų gruzinų pasuose esantys datos spaudai.

Gruzijos piliečių VSAT pareigūnai į Lietuvą neįsileido ir atlikę visus formalumus perdavė Baltarusijos pasieniečiams.

Iš viso šiemet pasieniečiai neleido į Lietuvą įvažiuoti 993 užsienio valstybių piliečiams. Dažniausia neįleidimo priežastis buvo vykimas su netvarkingais transporto priemonės dokumentais arba jų neturėjimas. Dėl to neįleisti 374 užsieniečiai. 224 asmenims durys į Lietuvą buvo užvertos todėl, kad jie neturėjo vizų. Dar 187 užsieniečiai į šalį nepateko, nes pasieniečiams nepateikė patikslinančių duomenų apie savo kelionės tikslą.

Pagal pilietybes tarp neįleistųjų daugiausiai Rusijos (389), Baltarusijos (384) ir Ukrainos (86) piliečių. Iš viso VSAT pareigūnai šiemet neįsileido 22 valstybių piliečių.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *