Talentingi Alytaus muzikos mokyklos mokiniai nuolat jaučia operos primadonos Justinos Gringytės paramą

Justinos Gringytės labdaros ir paramos fondas ir vėl maloniai nustebino Alytaus muzikos mokyklos mokinius. Šį kartą Justina drauge su „Vilnius City Opera“ režisiere Dalia Ibelhauptaite pakvietė 30 jaunųjų alytiškių į Claude Debussy operos „Pelėjas ir Melisanda“ premjerą. Kai kuriems mokiniams tai buvo iš viso pirmoji gyvenime išvyka į operą. Atsiliepimuose mokiniai rašė: „tai mano pirma matyta opera. Labiau patiko, nei tikėjausi“…; „ši opera man paliko labai didelį įspūdį, nors matyti gyvai teko pirmą kartą, tačiau nenusivyliau ir džiaugiuosi, galėjusi pamatyti..“;… „ačiū, Justina, kad mūsų nepamiršti!“

Impresionistinė opera sudomino režisūriniais sprendimais, veikėjų spalvingumu, jų charakterių išraiškos būdais. Apie tai  kalbėjo ir patys mokiniai: „vietomis atrodė, kad muzika pasako daugiau už patį žmogų, tačiau atlikėjų intonacijos, muzikos kontrastai sukūrė įtikinamą meilės, pavydo, klastos kupiną pasaulį, kuriame gyvena ir dalijasi jausmais operos herojai…“ ; „man labai patiko Golo personažas ir jo sunkus charakteris“.

Muzikos mokytojos Edita Radvilavičienė ir Rita Frendzelienė, lydėjusios mokinius, jautėsi pakylėtos. Pasak mokytojų, tai unikali galimybė išgirsti ir stebėti pasaulinės šlovės palytėtų menininkų – režisierės Dalios Ibelhaubtaitės, dirigento Gintaro Rinkevičiaus, Jurgitos Adamonytės (Melisanda), Yevgeny Ulanov (Golo), Andrei Bondarenko (Pelėjas) subrandintą operos premjerą Vilniaus kongresų rūmuose.

 

Alytaus muzikos mokyklos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *