Alytaus teatras minės Tarptautinę teatro dieną

Kovo 26 dieną 11 valandą Alytaus miesto teatre vyks kūrybinės objektų, kaukių ir daiktų teatro dirbtuvės. Kūrybines dirbtuves ves lėlių teatro režisierius, dailininkas, aktorius ir pedagogas Adamas Walny iš Varšuvos. Išankstinė registracija telefonu +370 626 40082, el. paštu administratore@alytausteatras.lt. Dalyvavimas nemokamas.

18 val. vyks „Teatrakmenių“ įteikimo teatro darbuotojams ceremonija, po kurios galėsite išvysti Walny-teatr spektaklį „HAMLETAS“ (rež. Adam Walny). Šis spektaklis, sukurtas pagal autorinę  povandeninių marijonečių techniką, kuriame pasakojama apie kerštą Hamleto tėvo dvasios, gyvo sūnaus rankomis. Tai patekimas į pomirtinį pasaulį, kur atsakomybės transendencija ir bejėgiškumas prieš savo trūkumus trukdo įvykdyti tėvo dvasios galutinį siekį.  Aktorius-animatorius čia dvasia, Hamletas ir kito pasaulio kūrėjas.

Adamas Walny (g. 1972) – vienas žinomiausių šiuolaikinio lėlių teatro Lenkijoje kūrėjų. Nuo 1999 m. lėlininkas vadovauja savo paties įkurtam nepriklausomam teatrui „Walny-teatr“, garsėjančiam eksperimentinės dvasios pastatymais, kuriuose išnaudojamos įvairios vizualinio, objektų, kaukių ir lėlių teatro priemonės. Menininkas yra pelnęs nemažai apdovanojimų už savo spektaklių režisūrą ir scenografiją įvairiuose Lenkijos, Estijos, Čekijos, Lietuvos lėlių teatro festivaliuose, veda kūrybines objektų teatro dirbtuves ir lėlių teatro terapijos seminarus, nuo 2004 m. organizuoja  „Kvailių dienos“ festivalį Varšuvoje ir vadovauja lėlių teatro institutui, įkurtam prie savo teatro.

Seminaro metu Walny kalbės apie nepriklausomo lėlių teatro kūrybines problemas ir jų sprendimus. Įvadu į kūrybines dirbtuves taps objektų teatro teorijos pagrindų ir dramaturgijos specifikos (stilistikos pasirinkimas, konvecijų skirtumai, reginio specifika) pristatymas.

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su vaidybos objektų teatre galimybėmis. Bus siekiama atskleisti daiktų ir objektų animacijos ypatumus (atsižvelgiant į pasirinktą kūrinio formatą, naudojamų medžiagų spalvines, skirtingų faktūrų ir mechanizmų savybes). Taip pat bus kalbama apie tradicines, šiuolaikines, autorines lėlių gamybos technologijas. Bus aptariami ir demonstruojami skirtingų technologijų specifika grindžiamos animacijos ir dramaturgijos, aktoriaus-animatoriaus-lėlininko santykio scenoje su objektais ypatumai.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *