Alytiškis į Lietuvą varė Jungtinėje Karalystėje pavogtą “BMW X5“ (FOTO)

Teisės vairuoti neturintis alytiškis Jungtinėje Karalystėje pavogtu automobiliu „BMW X5“ įveikė visą Europą, o sulaikytas buvo Kalvarijos pasieniečių vos tik įvažiavęs į Lietuvą.
Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Lazdijų rajono Akmenių kaimo ribose, kelyje Seinai – Lazdijai, patikrinti sustabdė ką tik iš Lenkijos įvažiavusį automobilį „BMW X5“. Ant jo buvo Jungtinės Karalystės numeriai. 2012 m. laidos visureigį vairavo 35-erių Alytaus gyventojas. Kaip vėliau išsiaiškinta, jis niekuomet nėra gavęs vairuotojo pažymėjimo.

Tikrindami „BMW X5“ Kalvarijos pasieniečiai nustatė, kad ši mašina yra pavogta Jungtinėje Karalystėje. Jos paieška buvo paskelbta prieš 3 dienas.

Dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ar realizavimo VSAT Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Alytiškį pasieniečiai uždarė į areštinę, o vogtas „BMW X5“ saugomas Kalvarijos užkardoje.

Pernai pasieniečiai iš viso sulaikė 107, įtariama, vogtas transporto priemones. 46 (43 proc.) tokių automobilių sulaikyti prie sienos su Baltarusija, 32 (29,9 proc.) – prie ES vidaus sienos su Lenkija, 19 (17,8 proc.) – prie sienos su Rusija, po 5 (4,7 proc.) – šalies viduje ir  pajūryje.

Daugiausiai pasieniečiai sulaikė „Mercedes Benz“ ir „BMW“ prekės ženklu pažymėtų lengvųjų automobilių – po 13, „Volkswagen“ ir „Audi“ – po 9, „Toyota“ – 5.

Dar 65 automobilių, kurie galėjo būti pavogti Baltarusijoje ar Rusijoje, pasieniečiai išvis neįleido į Lietuvą. Kiekvienu atveju apie tokį neįleidimo faktą informuojami kitoje sienos pusėje veikiančiuose punktuose dirbantys Rusijos ar Baltarusijos pareigūnai, kuriems grąžinamos ir tokios mašinos, ir jų vairuotojai. Taip pat apie šiuos automobilius VSAT pareigūnai praneša paieškos iniciatoriui ir neįleistos transporto priemonės savininkui (valdytojui).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *