Pirmaisiais šių metų mėnesiais Alytuje gimė daugiau vaikų

Džiugi metų pradžia – gimė daugiau alytiškių nei tuo pačiu metu praėjusiais metais. 2017 m. sausio-vasario mėn. Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruoti 95 gimimai, tai 15 naujagimių daugiau negu praėjusiais metais. 78 vaikai gimė Lietuvoje ir 17 – užsienio valstybėse, pernai per tą patį laikotarpį Lietuvoje gimė 69 vaikai, užsienyje – 11.

Per šiuos du mėnesius 74 naujagimių tėveliams buvo įteiktos savivaldybės dovanėlės kūdikiams – lininės antklodės-vokeliai ir kūdikio albumai. Kaip teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Birutė Valūnienė, tėveliai labai džiaugiasi ir dėkoja už parodytą dėmesį. „Dažnas tėvelis ar mamytė negaili nuoširdžių žodžių savivaldybės vadovams už šią gražią iniciatyvą“ – sakė B. Valūnienė. Dovanėlė įteikiama iki naujagimiui sukanka 3 mėnesiai ir jeigu bent vienas iš tėvelių gyvenamąją vietą deklaravęs mūsų mieste.

Šių metų naujagimių vardų sąraše – daug lietuviškų asmenvardžių, tai Radvilė, Jorė, Agota, Adelė, Elžbieta, Benediktas, Aistis, Adomas ir daugelis kitų gražių lietuviškų įvairios kilmės vardų. Tėveliai rinko ir retesnius vardus, tokius kaip Atėnė, Herkus, Mėja, Eida, Melanija, Ajus.

2016 m. Alytuje gimė 578 vaikai, 266 mergaitės ir 311 berniukų. Alytiškiams gimė 4 poros dvynukų, 2015 m. – 5. 423 vaikai gimė Lietuvoje, užsienyje gimusių buvo 6 mažiau – 155, jų gimimai įtraukti į apskaitą ir sudaro beveik 27 % visų gimusių per metus vaikų. 93 vaikai gimė Jungtinėje Karalystėje, 21  – Airijoje, 10 – Norvegijoje, 7 – Švedijoje, 4  – Vokietijoje, 3 – Danijoje, po 2 vaikus gimė JAV ir Italijoje, 13 – kitose užsienio valstybėse.

 

Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *