Keliaujate į muziejų? Nepamirškite ir savo išmaniojo telefono

Alytaus kraštotyros muziejus žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis. Jame ir jo filialuose jau veikia mobilioji programėlė, kurios pagalba lankytojai gali išvysti ir išgirsti daug daugiau negu pamatyti ekspozicijose.

„Šią programėlę sukūrėme taip, kad žmonės negautų daug ir sudėtingos informacijos, jos kiekį galėtų nuryti vienu mažu kąsneliu“,- programėlės pristatymo renginyje, vykusiame archeologinėje ekspozicijoje „Kai sieloms neliko medžių“ (Jiezno g. 2), sakė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentas Arūnas Puškorius.

Šio fakulteto doktorantas Tadas Žižiūnas skaitė paskaitą apie šiuolaikinių technologijų panaudojimą pristatant kultūros paveldą. „Tokios programėlės leidžia sutrumpinti informacijos kiekį, tačiau ne kokybę. Tai pačiai informacijai sutalpinti knygose prireiktų net kelių tomų. Gyvenimo tempas greitėja, žmonės keičiasi, modernėti turi net ir muziejai“,- įsitikinęs T. Žižiūnas.

Programėlė skirta Android operacinę sistemą naudojantiems įrenginiams, tačiau ne bėda, jei lankydamiesi Alytaus kraštotyros muziejuje ar kuriame nors iš jo filialų su savimi neturėsite išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, pastarieji yra kiekvienoje ekspozicijoje.

Štai pavyzdžiui apsilankę archeologinėje ekspozicijoje „Kai sieloms neliko medžių“, galėsite paklaidžioti ir po interaktyvius akmens amžiaus arba Alytaus rajono piliakalnių žemėlapius, pasitikrinti istorijos žinias žaidime, kurio tikslas – atkurti Dzirmiškių archeologinį kompleksą, įveikiant tris žaidimo etapus – įrengti gyvenvietę, aprengti jotvingius ir pasirūpinti gynyba.

Projektas „Alytaus kraštotyros muziejaus papildytosios realybės programėlė“ buvo įgyvendintas muziejaus darbuotojams bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto atstovais, o dalinį finansavimą projekto įgyvendinimui skyrė Lietuvos kultūros taryba.

Ingrida Surdokaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *