Alytaus miesto valdžia ir opozicija užkasė karo kirvį?

Vakarykštė diskusija tarp Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus komandos ir tarybos opozicijoje esančios socialdemokratų frakcijos labiau priminė klausimų ir atsakymų vakarą. Diskusijos čia būta mažai, ką jau kalbėti apie „konstruktyvų dialogą“, kurio prieš kelias dienas savo išplatintame pranešime tikėjosi susitikimo iniciatoriai – socialdemokratai.

Tiesa, gali būti, kad po šio susitikimo mikroklimatas tarp šių dviejų pusių kiek pagerės, nes iki šiol jos sunkiai rasdavo bendrą kalbą. Puikus to pavyzdys – savivaldybės tarybos posėdžiai, kurių metu opozicija negailėdavo aštrios kritikos daugumos atstovams, pastarieji irgi nelikdavo skolingi. Neretai replika po replikos įžiebdavo žodžių karą.

Minėtame išplatintame savo pranešime socialdemokratų frakcija džiaugėsi, kad meras V. Grigaravičius surado laiko ir galimybių susėsti su jais prie vieno stalo, padiskutuoti apie Alytaus miesto problemas ir perspektyvas, savivaldybės tarybos ir administracijos veiklą.

Reaguodamas į tai, dar susitikimo pradžioje meras V. Grigaravičius pažymėjo, kad prieš maždaug du metus, kuomet jo komanda laimėjo rinkimus, kvietė jungtis ir dirbti miestui visas partijas ir judėjimus, tačiau socialdemokratai to padaryti nepanoro, pasirinko darbą opozicijoje.

Anot kai kurių socialdemokratų frakcijos atstovų, visą šį laikotarpį būdami opozicijoje jie negalėjo tinkamai atlikti savo pareigų, jų frakcijos siūlymai nebuvo priimami ir nuolat ignoruojami. Kai kuriose vietos žiniasklaidos priemonėse miesto vadovai „išsipirkę“ eterį vieni tarpusavyje diskutuoja, tuo metu opozicijos net nesivarginama pakviesti, o apie miestui aktualius dalykus jie daugiausiai sužinantys iš spaudos.

Bene labiausiai opozicijos atstovai priekaištavo miesto valdžiai dėl planuojamos švietimo įstaigų pertvarkos. Esą mokyklų bendruomenės įbaugintos. Prieš mėnesį per klaidą išplatintas mokyklų pertvarkos planas sukėlė didelį chaosą, pasėjo baimę įstaigose. Laima Vincė Kirkliauskienė stebėjosi, kaip meras V. Grigaravičius „palaimino“ savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno pasitraukimą iš pareigų, kai netrukus miesto švietimo laukia tokie dideli pokyčiai.

Diskusijoje dalyvavo ir praeitos kadencijos miesto tarybos narys Egidijus Mensevičius. Jis kreipėsi į dabartinės tarybos daugumai priklausančius jaunesnio amžiaus politikus ir teiravosi, kodėl jie iki šiol neturintys vaikų. „Esate tinginiai, kurie sėdi prie kompiuterio ir neprisideda prie gimstamumo didinimo Alytuje. Kaip jūs galite spręsti klausimus, susijusius su mokyklomis, jei patys neturite atžalų? Kam savivaldybės administracijoje reikalingas Švietimo skyrius, jei meras su vicemerais yra kaip švietimo skyrius“,- klausimų į vatą nevyniojo E. Mensevičius.

„Jūs visi puikiai suvokiate, kad vaikų Alytuje mažėja, mokinių į klases kasmet susirenka vis mažiau. Mokyklų pertvarkos jau turėjo būti imtasi anksčiau, tačiau praeita valdžia to nepadarė. Taip, tai nėra lengvi sprendimai, tačiau neišvengiami, kitaip elgtis tiesiog negalime. Nesugalvojome šios pertvarkos per naktį, vyksta daugybė pokalbių su mokyklų bendruomenėmis, kad priimtume visiems geriausią ir optimaliausią sprendimą“,- kaltinimus atrėmė ir jaunesnius kolegas ėmėsi ginti tarybos daugumos atstovas ir mokyklų pertvarkos plano iniciatorius Aurelijus Jaruševičius.

Jis patikino, jog jau artimiausiu metu kreipsis į tarybos sekretoriatą, kad šis pateiktų dviejų metų laikotarpio ataskaitas, kurie tarybos nariai, kiek ir kokių pasiūlymų pateikė. Juos paviešinus bus aišku, ar ištikrųjų socialdemokratų frakcija taryboje yra ignoruojama ir jų siūlymų nepaisoma.

Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas prisiėmė atsakomybę už kai kurių administracijos darbuotojų padarytą klaidą, kuomet vasario pradžioje viešumon pateko A. Jaruševičiaus siūlomas švietimo pertvarkos planas. „Labai negerai gavosi, taip neturėjo būti. Labai atsiprašau“,- sakė savivaldybės administracijos vadovas.

Susitikimo metu buvo paliestos ir kitos Dzūkijos sostinei aktualios temos – padidintas mokestis už šiukšles, šildymo kaina, nuostolingi viešojo transporto maršrutai, investicijų stoka, verslo atstovų nedalyvavimas priimant miestui svarbius sprendimus, kelio Alytus-Prienai rekonstrukcija, aplinkkelio įrengimas ir kitos.

„Investicijos Alytuje kasmet didėja ir tai yra ne tik miesto valdžios, bet mūsų visų nuopelnas. Esame atviri pasiūlymams ir iš kiekvieno jūsų jie yra laukiami, tarybos opozicija neturėtų savęs laikyti „antiviskuo“. Jau pats laikas nekalbėti tuščiai, o susėsti ir dirbti kartu“,- susitikimą užbaigė savivaldybės vicemeras Tautvydas Tamulevičius.

 

Ingrida Surdokaitė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *