Alytaus kraštotyros muziejuje naujovė

Kovo 3 d. 13 val. archeologinėje ekspozicijoje „Kai sieloms neliko medžių” (Jiezno g. 2)  bus pristatoma Alytaus kraštotyros muziejuje įdiegta papildytosios realybės mobilioji programėlė. Alytaus kraštotyros muziejuje ir jo filialuose įdiegta mobilioji programėlė – tai pirmasis bandymas Lietuvos muziejininkystėje, siūlantis pamatyti, išgirsti ir perskaityti daugiau nei matoma ekspozicijoje. Vieną kartą įsidiegę programėlę, Alytaus kraštotyros muziejuje ir visuose jo filialuose galėsite mėgautis papildomais 2D, 3D, vaizdo įrašais, teksto, garso medžiaga.

Programėlė skirta „Android” operacinę sistemą naudojantiems įrenginiams, tačiau kiekvienoje iš ekspozicijų yra planšetiniai kompiuteriai, jie patenkins ir iOS naudojančių įrenginių savininkus, ir išmaniųjų įrenginių neturinčių lankytojų poreikius.

Mobiliosios programėlės pristatymo metu Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto doktorantas Tadas Žižiūnas skaitys paskaitą apie šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudojimą pasaulyje, komunikuojant kultūros paveldą.

Alytaus kraštotyros muziejaus papildytosios realybės programėlės projektas buvo įgyvendintas Alytaus kraštotyros muziejui bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetu.

Dalinį finansavimą projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos kultūros taryba.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *