Tobulinama išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo tvarka

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam nutarimo projektui, kuriuo numatoma atsisakyti privalomo vaiko gimimo liudijimo pateikimo savivaldybės administracijai kreipiantis dėl išmokų vaikams skyrimo.

Nuo šių metų sausio 1 d. atsisakius civilinės būklės akto įrašų įregistravimo liudijimų išdavimo, taikant vieno langelio principą, įstaigos, kurioms sprendimams priimti reikia informacijos apie asmens civilinę būklę, gali šią informaciją gauti tiesiog iš Registrų centro.

Be kita ko, Vyriausybė pritarė siūlymui papildyti išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo procedūras dėl dviejų naujų išmokų rūšių – išmokos besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai ir išmokos gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, kurios pradėtos mokėti nuo 2017 m. sausio 1 d.

Nutarimu taip pat nustatyta, kad globos (rūpybos) išmoką ir globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą skiria ir moka ta savivaldybė, kuri vaikui nustatė globą (rūpybą), nes iki šiol šias išmokas skyrė ir mokėjo skirtingos savivaldybės.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *