Alytuje į taromatus grąžinta beveik 400 tonų pakuočių

Vos prieš metus visoje šalyje pradėję veikti taromatai sulaukė didelio gyventojų dėmesio. Alytiškiai – tarp tų, kurie į juos grąžino daugiausiai vienkartinių gėrimų pakuočių. Savo pažangumu nenusileidžiame šalies didmiesčiams – Vilniui, Kaunui, Klaipėdai, Šiauliams, pajūrio miestams – Palangai ir Neringai.

Per praeitus metus į Dzūkijos sostinėje esančius 20 taromatų buvo grąžinta beveik 400 tonų pakuočių. Taromatus administruojančios viešosios įstaigos „Užstato sistemos administratorius“ duomenimis, žmonės labai greitai išmoko ir įprato naudotis sistema, maždaug 85-90 proc. įsigytų pakuočių atsiduria taromatuose. Be to, praeitų metų liepą atlikta apklausa parodė, jog net 78,2 procentai žmonių taromatus vertina teigiamai.

„Puikūs užstato sistemos rezultatai rodo, kad šios sistemos įvedimas Lietuvoje buvo reikalingas žingsnis. Pasiekti rezultatai pranoko visus lūkesčius. Akivaizdu, kad visuomenė yra pribrendusi rūpintis savo aplinka,“ – įsitikinęs „Užstato sistemos administratorius” generalinis direktorius Gintaras Varnas.

Kuo aktyvesni esame naudodamiesi taromatais, tuo nepalankesni – Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui. Juk visos tos 400 tonų vienkartinių gėrimų pakuočių taip nepakliuvo į sąvartyną. Nors šiukšlių ir darbo sumažėjo šimtais tonų, tačiau gyvent visiems reikia, nesvarbu, kad ir paprastų, puikiai besitvarkančių ir noriai protingas naujoves priimančių miestelėnų sąskaita.

 

Ingrida Surdokaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *