Vaikai mokomi elgtis ant ledo

Alytaus ugniagesiai gelbėtojai moko Alytaus rajono vaikus saugaus elgesio ant ledo. Dalyvauti prevenciniuose mokymuose kviečiami netoli ežerų esančių mokyklų mokiniai.

Akciją „Saugus elgesys ant ledo“ vykdo Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-os komandos nariai. Juose kviečiami dalyvauti Simno, Butrimonių, Pivašiūnų ir Daugų gimnazijų pradinių ir pagrindinių klasių mokiniai.

Mokymai jau vyko Daugų ir Butrimonių gimnazijų mokiniams. Narai pademonstravo veiksmus, kaip pasiruošti prieš užlipant ant ledo, ką reikia su savimi turėti ir kaip patikrinti jo stiprumą, kaip nesielgti ir kokių veiksmų nedaryti, jeigu jis nėra pakankamai tvirtas. Vaikai mokyti, kaip saugiai elgtis ant ledo ir kaip išsigelbėti įlūžus.

Mokymus vykdančios Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-os komandos viršininko pavaduotojas Martynas Valaitis sakė, kad pirmieji mokymai pavyko. Dauguose dalyvavo apie 140 vaikų mokinių, Butrimonyse – apie 40. Mokymai truko apie 40 minučių. „Nors prie ežero buvo žvarbu, vaikai buvo smalsūs, įdėmiai stebėjo narų mokymus“, – sakė M. Valaitis.

Ugniagesiai gelbėtojai vasario 1 d. susitiks su Pivašiūnų gimnazijos mokiniais prie Ilgų ežero, vasario 2 d. – su Simno gimnazijos mokiniais prie Simno ežero.

„Pirmą kartą mokymai vyksta visą savaitę ir apmokome tokį didelį srautą mokinių. Norime, kad kuo daugiau vaikų žinotų, kaip elgtis ant ledo, o įvykus nelaimei, kaip išsigelbėti“, – sakė M. Valaitis. Anot jo, saugaus elgesio ant ledo mokymus tikslinga būtų vykdyti ir mažesnių gyvenviečių vaikams. Jie planuojami Alovės, Ūdrijos, Krokialaukio mokiniams.

Ugniagesiai gelbėtojai norėtų kuo daugiau Alytaus rajono vaikų apmokyti  ne tik saugiai elgtis ant ledo, bet ir saugaus elgesio vandenyje. Pasak M. Valaičio, tokie mokymai planuojami prieš vasaros atostogas.

Alytaus rajono savivaldybės inf.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.