Įkvepianti istorija: atsikračius trečdalio kūno svorio iš esmės pasikeitė visas gyvenimas

Per kiek daugiau nei metus minus keturiasdešimt kilogramų, veidrodyje dailus ir treniruotas kūnas, pasikeitęs gyvenimo būdas ir atsisakyta ilgai varginusios rūkymo priklausomybės. Tokius savo pastarųjų poros metų pasiekimus vardija alytiškis Gytis Baciuška.

Atsitiktinė jo pažintis su sporto klubo „Margiris“ treneriu Agniumi Baičiu iš esmės pakeitė vyro gyvenimą. Paragintas naujo pažįstamo Gytis ilgai nedvejojo ir jau sekančią dieną pravėrė sporto klubo „Margiris“ duris.

Juolab, kad ir ankščiau būta bandymų atsikratyti antsvorio, kurie visada pasibaigdavo nesėkme – kelis kartus vyrui buvo pavykę numesti po maždaug penkiolika kilogramų, tačiau labai trumpam ir netrukus jie „sugrįždavo“ su kaupu.

Po trenerio Agniaus sudaryto mitybos plano, parinktos treniruočių programos pirmuosius savo kūno pasikeitimus Gytis ėmė matyti jau antrąją savaitę. „Pamažu sveika mityba ir sportas tapo mano gyvenimo būdu. Jei ankščiau neįsivaizdavau savęs sporto salėje, tai dabar neįsivaizduoju savęs be jos“,- sako G. Baciuška.

Beveik trečdalį jo kūno svorio sudarę nereikalingi kilogramai „ištirpo“ per maždaug metus, dar pusės metų prireikė kūno tobulinimui. Nenuleisti rankų motyvavo ne tik krentantys kilogramai, laisvėjantys rūbai, bet ir gerėjanti savijauta. O kur dar trenerio Agniaus profesionalūs patarimai ir griežti reikalavimai laikytis sudarytos programos, atkaklūs įtikinėjimai nebebūti „kūno įkaitu“.

Nors jau yra pasiekęs stulbinamų rezultatų, Gytis ir šiandien, vos tik radęs laisvą minutę, nedvejodamas keliauja į sporto klubą, o vakarais mėgsta bėgioti – nesvarbu, koks lauke oras, jaunas vyras kone kasdien įveikia maždaug 10 kilometrų.

Jis džiaugiasi, kad per paskutinį pusmetį „nesugrįžo“ nė vienas kilogramas, nors kartais ir nepavyksta atsispirti taip mėgstamiems saldumynams. Tiesa, nemažai dalykų savo mityboje Gyčiui teko pakeisti.

Ankščiau mėgavęsis riebiu ir kaloringu maistu, dabar jis dažniau valgo žuvį, ypač mėgsta tuną ir lašišą, atsisakė daugelio miltinių gaminių. Jei ankščiau jo pietų lėkštėje šalia kepsnio būdavo keptos bulvės, tai šiandien vietoje jų – virti ryžiai.

Gytis tikina įpratęs prie tokios savo mitybos ir neįsivaizduoja, kad galėtų valgyti kitaip. Tiesa, kartais leidžia sau „nusikalsti“, o ir per šventes labai savęs neriboja. Štai ir prieš keletą dienų kartu su treneriu Agniumi kavinėje mėgavosi didelėmis porcijomis cepelinų. „Kartais galima, o per šventes negi sėdėsi ir žiūrėsi į stalą. Aišku, po tokių pasivaišinimų tenka daugiau paprakaituoti sporto salėje,- šypsosi A. Baičys.

Neretai darbe jam tenka būti ir psichologu, o skambučių iš klientų, kuriems reikia patarimo ar tiesiog palaikymo, jis sulaukiantis ir po darbo valandų. – Svorį nusprendusio mesti žmogaus gyvenimas pasikeičia iš esmės: tenka keisti savo dienotvarkę, atsisakyti maisto, kurį ilgą laiką valgė. Tai nėra lengva, todėl automatiškai jis tampa nervingesnis, irzlesnis, palūžti gali bet kada. Svarbu, kad laiku sulauktų palaikymo, skatinimų nepasiduoti“.

Anot jo, neįmanoma pasiekti puikių rezultatų be paties žmogaus didelio noro ir milžiniškų pastangų. Ne kiekvienas ryžtasi atsisakyti netinkamos mitybos, o būtent tai ir sudaro net 70 procentų sėkmės, vos 30 procentų lemia intensyvus sportas.

Asmeninio archyvo nuotr.

 

4 komentarai apie “Įkvepianti istorija: atsikračius trečdalio kūno svorio iš esmės pasikeitė visas gyvenimas

  1. Geda turetu buti skelbtis viesai apie pono ispudinga ir prabange mityba, viesinti kiek investuojama i save ( juk sporto sale ne uz aciu kaip ir visi kiti priedai) kaip tuo metu vaikai turi tenkintis tuo kas nuo tevo lieka ( o dazniausiai visai nelieka). Viesai deklaruojamas nulis pajamu, prabangus gyvenimas, o tokiu tetuku vaikus islaiko valstybe, t.y. mokesciu moketojai ( vaiku islaikymo fondas yra valstybine imone mokanti nemokiu tevu alimentus). Jau nekalbu apie skolas…

  2. Smagu žiūrėti į toki straipsnį….skaitai ir baltu pavydu pavydėti galima kad žmogus turi tiek valios ir kad jis toks gali būti ikvepiantis pavyzdys kitiems!!!👍😉💪 Šaunu ir gera už jį.. .Pripazinkit ne kiekvienas tiek turi jėgų ir vidinės stiprybės kovoti su virsvoriu…. O kad kai kuriuose komentaruose kai kurie ” loja” kas neva brangu neva ponas prabangioje salej…prabangus maistas…tai kažkokios moterytes kazkoki paistalai …matyt žiauriai nusivylusi namu šeimininkė esanti…. Nes tik dejonės išsakytos komentare… O kad tai straipsnis apie žmogaus pasikeitusį gyvenimą apie naujai sukurtą kūną ir įdetas dideles pastangas,ryžtą ir valia…. Tai tik kvaili skaitytojai gali mėtyt kvailus komentarus!!!! O šiam žmogui PAGARBA….taip ir toliau… būk pavyzdys visiems!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *