„Nepatogius“ partijos skyriaus viršūnėlėms siekiama apšmeižti ir pašalinti

Tikrovės neatitinkančiu ir klaidinančiu visuomenę Lietuvos socialdemokratų partijos Alytaus rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas Arvydas Balčiūnas vadina šių metų sausio 17 dieną laikraštyje „Alytaus naujienos“ publikuotą straipsnį „Vicemerui – partinis papeikimas“.

Anot jo, straipsnyje pateikiamos aplinkybės, susijusios su sausio 13 dieną vykusiu Socialdemokratų partijos Alytaus rajono skyriaus tarybos posėdžiu, yra netikslios. Informacija apie neva jam skirtą papeikimą yra melaginga, žeidžianti jo garbę ir orumą. Politikas pasilieka sau teisę dėl skyriaus vadovybės elgesio, savo garbės bei orumo viešo žeminimo kreiptis į atitinkamas institucijas.

Dar praeitų metų rudenį į partijos skyriaus Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi anoniminis asmuo su prašymu apsvarstyti A. Balčiūno elgesį dėl tariamo Socialdemokratų partijos statuto pažeidimo, tiksliau dėl paramos Seimo rinkimuose Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovui Laurynui Kasčiūnui. Netrukus dėl tokios pat paramos su prašymu į komisiją kreipėsi ir skyriaus pirmininkas Virgilijus Pranskevičius. Komisija pasiūlė skirti papeikimą pačiam pirmininkui, kuris jau buvo pažadėjęs paramą L. Kasčiūnui skyriaus vardu.

„Nors posėdžio metu turėjau būti svarstomas dėl paramos L. Kasčiūnui balsuojant Seimo rinkimuose, tačiau jo metu dar buvau apkaltintas įvykdęs kitus įvairius nusižengimus. O juk apie paramą L. Kasčiūnui tikrai žinojo kai kurie skyriaus nariai ir pirmininkas,- pasakoja A. Balčiūnas.

Skyriaus pirmininkas, žadėjęs paramą L. Kasčiūnui Seimo rinkimuose, tarybos posėdžio šiuo klausimu  nesušaukė, nors organizuoti posėdžius – jo kompetencija, ir nuomonės apie paramą jam nesuformavo.

Socialdemokratų partija buvo leidusi laisvai remti kai kuriuos kitų partijų kandidatus rinkimuose pagal skyriuose esančią situaciją. Juk Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai yra Lietuvos socialdemokratų partijai priklausančių savivaldybės tarybos narių partneriai ir kartu veikia Alytaus rajono savivaldybės tarybos daugumoje“.

Po šių Etikos ir procedūrų komisijos svarstymų skyriaus tarybai buvo pateiktos išvados ir siūlymas skirti papeikimus tiek pirmininko pavaduotojui A. Balčiūnui, tiek pačiam pirmininkui V. Pranskevičiui. Tačiau pastarojo elgesio taryba nesvarstė, motyvuodama tuo, kad jis skyriaus pirmininkas, todėl jo elgesį gali svarstyti tik centriniai partijos organai.

Sausio 13 dieną vykusiame Socialdemokratų partijos Alytaus rajono tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl nuobaudos skyrimo A. Balčiūnui. Iš 19 posėdyje dalyvavusių narių nuobaudos skyrimą palaikė 8, prieš pasisakė 5, susilaikė – 6.

Taigi, už nuobaudos skyrimą pasisakė 8 tarybos nariai – mažiau kaip pusė dalyvavusių posėdyje, todėl sprendimas nebuvo priimtas. Šio posėdžio protokolas iki šiol dar nėra surašytas, nes, anot skyriaus pirmininko V. Pranskevičiaus, sekretorė Sandra Sejavičienė yra išvykusi į užsienį ir nėra žinoma, kada sugrįš.

„Minėtame straipsnyje viešinama klaidinga informacija, jog aš buvau nubaustas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis – vienerius metus negalėsiu būti renkamas į partijos valdymo organus, pavyzdžiui skyriaus pirmininku ar pavaduotoju.

Keistai atrodo ir tai, kuomet partijos skyriaus pirmininkas nesuskaičiuoja ne tik balsuojančių partijos tarybos posėdžiuose, bet ir savo pavaduotojų – teigia, jog yra penki, o išties jų yra šeši, – sako A. Balčiūnas, kuris džiaugiasi skyriaus bičiulių supratimu ir dėkoja už palaikymą, raginimus išpainioti paspęstas pinkles. – Siekiama, kad vasario 24 dieną vyksiančiame ataskaitiniame susirinkime negalėčiau kandidatuoti į skyriaus pirmininkus, pavaduotojus, tarybos narius, o 2019 metais vyksiančiuose savivaldos rinkimuose negalėčiau kandidatuoti į Alytaus rajono savivaldybės tarybą“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *