Pusė milijono iš biudžeto reiks grąžinti dėl 2009 – 2011 metais neteisėtai panaudotos europinės paramos

Šių metų biudžetą „skausmins“ prieš septynerius metus neteisėtai panaudotos europinės lėšos Alytaus sporto ir rekreacijos centro rekonstrukcijai. Sumokėtą sumą savivaldybė regreso tvarka sieks išsiieškoti iš rangos darbus vykdžiusios UAB „Struktūra“.

„Niekaip nepavyksta iki galo atsikratyti praeities šešėlių – štai ir šiemet pusę milijono iš biudžeto turėsime skirti baudoms, kuriuos galėtume panaudoti miesto žvyruotoms gatvėms asfaltuoti, darželiams sutvarkyti.  Be abejo, sieksime susigrąžinti šias lėšas iš kaltų asmenų, šiuo atveju rangovo UAB „Struktūra“, tačiau tai bus ilgas teisinis procesas, o kol kas turime įvykdyti LVPA reikalavimą“, – apgailestavo Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Reikalavimas grąžinti 480 tūkstančių gautas iš Lietuvos verslo paramos agentūros, kuri nurodo, kad Viešųjų pirkimų tarnyba, atlikusi tyrimą nustatė, kad 2009 – 2001 metais Alytaus miesto savivaldybės administracija leidusi rangovui UAB „Struktūra“ pasitelkti subrangovą UAB „Kortas“ pažeidė sutarties sąlygas ir sudarė išskirtines sąlygas rangovui. Tarnyba atkreipia dėmesį, kad rangovas, kurio pagal sutartį negalėjo būti, atliko didžiąją dalį darbų – 90% sutarties vertės, kai tuo metu pagal sutartį subranga galėjo sudaryti ne daugiau, kaip 30%. Visa sutarties vertė buvo 6,3 mln. eurų (21,8 mln. Lt).

Faktiškai pagal rangos sutartį ir papildomus susitarimus atlikta darbų, kurių vertė 7,87 mln. eurų (27,19 mln. Lt) ir 7,25 mln. eurų (25 mln. Lt) atliko AB „Kortas“ ir jo subrangovai.

Nors Alytaus miesto savivaldybė nurodė nežinojusi, kad objekte dirba subrangovas, tačiau anot tikrintojų, projekto vykdytojas privalo užtikrinti, kad būtų laikomasi visų sutarčių sąlygų, todėl pareikalauta grąžinti dalį lėšų, nes visų neteisėtai panaudotų lėšų grąžinimas būtų laikomas neproporcingai dideliu.

Alytaus miesto savivaldybė iškart po ES lėšų grąžinimo kreipsis teismą ir sieks susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Viešųjų ir užsienio ryšių sk. inf.

 

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.