Šiandienos lietuviškų vestuvių genezė pagal Oskarą Koršunovą

Vienas naujausių režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklių „Vestuvės“, itin triukšmingai atidariusios naująjį OKT/Vilniaus miesto teatro sezoną Vilniuje, leidžiasi į kelionę po Lietuvą. Spalį užbaigę anšlagu Kaune, jau lapkričio 7 d. aktoriai lauks publikos Alytuje.

Kad ir kokią medžiagą statyti besirinktų režisierius O. Koršunovas, visi jo spektakliai tampa socialiai aktyviais meno kūriniais. Ne išimtis ir „Vestuvės“, tapusios savotišku šiandienos Lietuvos visuomenės veidrodžiu.

„Nors „Vestuvės“ pastatytos pagal Bertoldo Brechto pjesę, kiekvienas žiūrovas čia atpažins lietuviškas vestuves. Kita vertus, negalima teigti, jog tai yra komedija – tai tragikomedija. Lietuviškos vestuvių tradicijos virsta tam tikru absurdu. Tai ir juokinga, ir liūdna. Spektaklyje „Vestuvės“ neįkyriai, bet itin tiksliai parodomas dabartinės Lietuvos sociumas“, – teigia O. Koršunovas.

dsc_0216

Pasak režisieriaus, „Vestuvės“ turi artimų sąsajų su vienu žiūrovų mėgiamiausių spektaklių „Dugne“. Tai itin arti publikos esantys aktoriai, betarpiškas bendravimas su žiūrovais, netgi pagrindinė mizanscena – aktoriai sėdi už vieno didelio stalo. Visgi, šie spektakliai – skirtingi.

„Vestuvės“ išties primena mūsų spektaklį „Dugne“, tačiau tai nėra toks pesimistiškas spektaklis“, – pasakoja režisierius.

„Vestuvėse“ už stalo sėdasi Karolis Vilkas, Žygimantė Jakštaitė, Kęstutis Cicėnas, Viktorija Žukauskaitė, Greta Petrovskytė, Lukas Malinauskas, Oskar Vygonovski, Artiom Rybakov, Kamilė Petruškevičiūtė. Tarp svečių – visi žiūrovai, spėję rezervuoti sau vietą bei patekę į puotos salę.

„Tai yra lietuviškų vestuvių tradicijų suirimas, tapęs šiuolaikiniu siurrealizmu. Jauni žmonės (turiu galvoje spektaklyje vaidinančius jaunus aktorius) tai suvokia kaip jau nebe savo, bet vis dar gyvuojančią bei jų kartai ironiškai atrodančią tradiciją“, – teigia O. Koršunovas.

„Vestuvės“ – jau lapkričio 7 d. (pirmadienį), 18:30 val. Alytaus miesto teatre bei lapkričio 16 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *