Alytuje veiklą pradėjo Jaunojo pedagogo klubas – motyvuos moksleivius rinktis mokytojo profesiją

Pasirinkti mokytojo profesiją ir po studijų sugrįžti dirbti į gimtąjį Alytų – tokie linkėjimai skriejo veiklą pradėjusio Jaunojo pedagogo klubo nariams – trylikai Alytaus miesto gimnazistų, nusprendusių iš arti susipažinti su mokytojo profesija, savivaldybės Posėdžių salėje vykusio oficialaus klubo pristatymo metu.

Renginyje dalyvavo mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Loreta Šernienė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. Lina Kaminskienė ir Komunikacijos skyriaus rinkodaros projektų vadovas Nerijus Žeronas, Alytaus miesto gimnazistai bei pedagogai.

„Šiandien prisijungėte prie lyderių klubo. Mes matome, kad jauni žmonės ateina su vizija, kokių naujovių norėtų švietimo sistemoje. Aš pati savo karjerą pradėjau nuo mokytojos profesijos, todėl labai gerbiu visus, kurie renkasi šį sunkų, bet labai vertingą darbą. Tikiu, kad norinčių „pasimatuoti“ pedagogo profesiją skaičius augs, juk toks ir yra šio klubo tikslas“, – sveikindama klubo narius kalbėjo Alytaus miesto vicemerė J. Šukevičienė.

AMS nuotr.

„Nuo seno sakoma, kad yra tik trys profesijos, kurios pasirenkamos iš pašaukimo – tai gydytojo, kunigo ir mokytojo. Gerbiu jus, kad nusprendėte prisijungti prie Jaunojo pedagogo klubo. Čia jūs turite atrasti daug ne tik įdomių, bet ir malonių dalykų, nes mokytojas turi mėgautis tuo, ką daro. Juk esame pačios prasmingiausios profesijos atstovai“, – sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja L. Šernienė.

VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. dr. L. Kaminskienė džiaugėsi, jog Jaunųjų pedagogų klubai veikia įvairiuose Lietuvos miestuose ir kuria savo tinklą. „Bendraukite tarpusavyje ir ieškokite bendrų veiklų. Linkiu jums nuspręsti, koks bus jūsų klubas, atrasti jo misiją, susikurti matymą, ko jūs patys norite. Linkiu, kad klubas būtų jūsų lyderystės išraiškos vieta ir jūsų lyderystė prasidėtų jau dabar“, – linkėjo kanclerė.

Jaunojo pedagogo klubo koordinatorė, Putinų gimnazijos direktorė Daiva Sabaliauskienė dėkojo visiems prisidėjusiems prie Jaunojo pedagogo klubo įkūrimo. „Tas mokytojo auginimas ir ugdymo kokybės gerinimas yra mūsų bendras reikalas. Mūsų visų laukia įdomus kelias, bet tam reikės laiko, noro ir atsakomybės“, – kalbėjo Putinų gimnazijos vadovė.

Jaunojo pedagogo klubo tikslas – sudaryti sąlygas vyresnių klasių mokiniams įgyti žinių ir patirties bei susipažinti su mokytojo profesija, motyvuoti mokinius pasirinkti pedagoginės krypties studijas ir tapti mokytojais.

Kartu su VDU Švietimo akademija organizuojamų klubo veiklų metu gimnazistai dalyvaus edukacinėse išvykose, vasaros stovyklose, paskaitose, stebės mokytojų pamokas, patys išbandys mokytojo darbą, bendraus su mokytojais mentoriais.

Eglės Juodžiukynienės nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *