Parodą pristačiusi menininkė su gimnazistais pasidalijo ir tapybos paslaptimis

Rimutė Karčiauskienė-Rimėja. E. Juodžiukynienės nuotr.

Orams ir vaizdui už lango nedžiuginant, Alytaus Putinų gimnazijoje atidaryta ryški ir spalvinga alytiškės menininkės Rimutės Karčiauskienės-Rimėjos autorinė tapybos darbų paroda, kurią inicijavo gimnazijos bibliotekininkė Eglė Juodžiukynienė.

„Nemėgstu juodos spalvos“, – parodos atidarymo metu prisipažino autorė, kurios paveiksluose net ir žiema ar dangus – pilni ryškiausių spalvų.

Gimnazijos II aukšto sienas papuošė daugiau kaip 20 paveikslų, kuriuose nugulę pačios autorės matyti ar menami vaizdai, nuotaikos, savijautos, būsenos tam tikrais momentais. Anot R. Karčiauskienės-Rimėjos, kiekvienas jos paveikslas turi savo istoriją.

E. Juodžiukynienės nuotr.
E. Juodžiukynienės nuotr.

Tas istorijas bei daugybę tapybos meno paslapčių išgirdo parodos atidaryme dalyvavę gimnazistai, pedagogai, administracijos darbuotojai.

Tarp mėgstamiausių autorės tapybos temų – abstrakcijos, gamta, žmogus, moteris, šventieji. Išskirtinę vietą kūrybinėje tematikoje užima ir vanduo, ypač upės – Ūla, Merkys, Grūda.

Dailininkė yra išbandžiusi ir savo darbuose naudoja įvairias technikas – tapo teptuku arba mentele; ant drobės, medžio, plokštės; lieja aliejais arba akrilu; tapydama naudoja silikonus, purškiamus dažus, kitas įvairias medžiagas.

E. Juodžiukynienės nuotr.

Tapyba R. Karčiauskienė susidomėjo prieš maždaug 7-erius metus, apsilankiusi žinomo dailininko Vidmanto Jankausko vedamuose tapybos kursuose suaugusiems. „Kartais talentai ima ir išlenda patys, o kartais jie tūno kažkur giliai viduje ir juos reikia iškrapštyti. Būtent taip nutiko ir man“, – šypsosi geros nuotaikos nestokojanti Rimėja.

Tiesa, nors kursai jau baigti, talentas skleidžiasi, paveikslai gimsta vienas po kito, tačiau menininkė prisipažįsta, dar ir šiandien dažnai praverianti savo pirmojo mokytojo studijos duris – pasikalbėti, pasitarti, paklausti nuomonės, „paprašyti palaiminimo“ kiekvienam savo darbui…

Autorinė R. Karčiauskienės-Rimėjos darbų paroda Alytaus Putinų gimnazijoje – jau 7-oji ir veiks iki pat kovo mėnesio pabaigos, ją gali aplankyti visi norintys. Ankstesnes parodas dailininkė yra rengusi švietimo įstaigose, Alytaus ir Varėnos bibliotekose, Merkinės „Šalcinio“ galerijoje, kartu su kitais dailininkais – ir Seime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *