Į Alytų – tik iš didelio reikalo: miestą apjuos 4 kontrolės postai

Įgyvendinant judėjimą tarp savivaldybių ribojančio Vyriausybės nutarimo nuostatas, įvažiavimas į Alytų nuo trečiadienio apribotas keturiais kontrolės postais. Dar vienuolikoje Alytaus miesto bei rajono vietų bus įrengti atitinkami eismą draudžiantys ženklai ir užtvaros.

Tokiems siūlomiems judėjimo apribojimams gatvėmis ir keliais antradienį pritarė Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nariai.

Kaip žinia, Vyriausybei sugriežtinus karantino režimą, į konkrečios savivaldybės teritoriją patekti galės tik joje dirbantys, gyvenantys ar nuosavybės turintys asmenys. Taip pat numatytos išimtys, kai vykstama į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, į laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų ar objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykimas neišvengiamai būtinas, taip pat kai vykstama prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Pasak Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Manto Strucko, intensyvesnė asmenų kontrolė numatytuose postuose tam tikromis valandomis bus išeiginėmis ir šventinėmis dienomis. Kitu metu, pasak pareigūno, asmenų judėjimo kontrolė bus vykdoma kitomis viešomis ir neviešomis priemonėmis, mobilūs policijos postai vieną ar kitą valandą gali atsirasti ir pačiame mieste, kitose, negu pažymėta vietose.

Policijos pareigūnams palikta teisė vertinti kiekvieną konkretų atvejį dėl asmenų judėjimo teisėtumo ir tikslingumo.

Alytaus miesto savivaldybės administracija, suprasdama ir įvertindama, kad gyventojai susidurs su tam tikrais apribojimais, prašo savitarpio supratimo ir geranoriškumo, saugantis patiems nuo viruso užkrato ir saugant kitus, apriboti nebūtiną judėjimą po miestą, susitikimus ir kalėdinius apsipirkimus gyvai.

Kur bus kontrolės postai ir kur įrengtos inžinerinės kliūtys?

Nuo 2020 m. gruodžio 16 d. 00:00 val. iki 2021 m. sausio 3 d. 24:00 val. bus ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, pastatant kelio ženklus Nr. 301 „Įvažiuoti draudžiama“ ir įrengiant inžinerines kliūtis šiose vietose:

 • Jūratės g. ir valstybinio kelio Nr. 131 sankirtoje, uždraudžiant įvažiavimą į Jūratės gatvę;
 • Radžiūnų g. ir Santaikos g. sankirtoje, uždraudžiant įvažiavimą į Santaikos gatvę;
 • Jasunskų g. (Alytaus r.) ir Verslo g. (Alytaus m.) sankirtoje, uždraudžiant įvažiavimą į Verslo gatvę;
 • Jasunskų g. (Alytaus r.) su Alytaus miesto riba (Naujoji g.), uždraudžiant įvažiavimą į Naująją gatvę.

Patekimui į Alytaus miesto savivaldybės teritoriją paliekami įvažiavimai:

 • Kelyje Nr. 130 Alytus-Prienai-Kaunas;
 • Kelyje Nr. 131 Alytus-Simnas-Kalvarija ir Nr. 132 Alytus-Seirijai-Lazdijai (Simno ir Seirijų žiedinė sankryža);
 • Kelyje Nr. 220 Alytus-Pivašiūnai-Rūdiškės-Trakai (Normandijos-Nemuno g., A. Juozapavičiaus g. ir Druskininkų g. žiedinė sankryža);
 • Kelyje Nr. 128 Alytus-Daugai-Naujieji Valkininkai.

Interaktyvų policijos postų ir inžinerinių kliūčių žemėlapį rasite čia: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1iJUweNQF7mumDCo_LvZNlpyZ9vTXlczY&ll=54.42213621503074%2C23.996218261020225&z=12

3 komentarai apie “Į Alytų – tik iš didelio reikalo: miestą apjuos 4 kontrolės postai

 1. Ka beparašytum vistiek ar jus suprasi. Sakyk čia balta… O jus išversit akis ir sakysit juoda… Nu gi taip įra, tik kitaja prasme… Viso

 2. Cirkai kazkokie! Kas tas virusas?? Atsistojam ant kelio,neileidziam i miesta ir is jo ir jis nebeplinta. Fantastika. O tai kam tos kaukes reikalingos tada,jeigu jis ir toliau plinta? Valdzia su savo ziniasklaida taip igasdine zmones,kad blaiviai mastyti nieks jau nesugeba.

 3. Praeita karta vaziavau y Alytu buvo kam parodyt leidima,o siandie vaziavau nebuvo parodyt,ar negausiu baudos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *