Seimo narys J. Sabatauskas apie planuojamą chemijos gamyklą Alytuje: klausimų vis dar daugiau negu atsakymų

Seimo narys J. Sabatauskas apie planuojamą chemijos gamyklą Alytuje: klausimų vis dar daugiau negu atsakymų 1
„Neturi likti nė vieno nerimą keliančio klausimo“, – sako Seimo narys J. Sabatauskas.

Planuojama nauja iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamykla Alytaus Pramonės rajone toliau neramina visuomenę. „Natūralu, nes šiandien klausimų yra gerokai daugiau negu atsakymų, o kas – nežinoma, tas – baugina“, – sako Seimo narys Julius Sabatauskas, vienas iš peticijos, kuria siekiama stabdyti naujos gamyklos įsikūrimą Pramonės rajone, iniciatorių.

Peticijos „Dėl iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos Alytuje“ autoriai pasisako prieš gamyklai parinktą vietą – Pramonės rajoną ir prašo ieškoti kitos vietos, esančios toliau nuo gyvenamųjų rajonų bei įmonių, kuriose dirba šimtai alytiškių. Peticiją gali pasirašyti ne tik Alytaus miesto, bet ir rajono gyventojai.

Šią peticiją galima pasirašyti ir internete. Norėdami tai padaryti, spauskite nuorodą: https://www.peticijos.lt/visos/76972/del-iskastiniu-mineraliniu-uolienu-perdirbimo-gamyklos-alytuje/

Kodėl reikėjo antros peticijos dėl planuojamos iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos Alytuje? „Nes pirmoji, inicijuota kolegos Seimo nario Petro Valiūno, tiesiog „užgeso“. Sukurti antrąją paskatino nerimas, kad viskas ims ir nutils. Mano tikslas – suvienyti žmones, nepaisant skirtingų politinių įsitikinimų, juk Alytus – mūsų visų namai. Noriu, kad tai taptų bendru alytiškių reikalu ir nebūtų siejama su konkrečiais politikais ar rinkimais. Visi kartu kvieskime tam tikrų sričių profesionalus, mokslininkus, klauskime, dalinkimės informacija, diskutuokime, ieškokime atsakymų“, – sako J. Sabatauskas.

Seimo narys J. Sabatauskas apie planuojamą chemijos gamyklą Alytuje: klausimų vis dar daugiau negu atsakymų 2

Anot jo, nerimauti dėl planuojamos chemijos gamyklos verčia patirtis – ne tik paties Alytaus, bet ir kitų šalies miestų, pasaulio valstybių: gaisras „Ekologistikoje“ visam laikui išliks alytiškių atmintyje, jonaviečiai iki šiol nepamiršta prieš daugiau kaip trisdešimtmetį įvykusios katastrofos „Azote“, visas pasaulis šiandien stebi įvykius Libano sostinėje Beirute…

Tebekyla daugybė klausimų, į kuriuos niekas nesivargina atsakyti: kodėl besikuriančioje gamykloje planuojama naudoti nauja uolienų perdirbimo technologija nėra sertifikuota? Kodėl uolienos neperdirbamos tose pasaulio vietose, kur yra randamos, kam jas gabenti perdirbimui tūkstančius kilometrų, tam naudojant tūkstančius tonų sieros rūgšties? Kodėl su visuomene dalijamasi ne konkrečia informacija, o tik vizijomis?

„Neturi likti nė vieno nerimą keliančio klausimo. Privalome išklausyti specialistų nuomonių, atsakingai įvertinti ir garsiai įvardyti galimas grėsmes, pateikti atsakymus, kaip spręsime vieną ar kitą situaciją, kaip elgsimės įvykus incidentui ne pagal technologinį procesą“, – sako Seimo narys.

Anot jo, Alytaus miestui ir rajonui verslo investicijos yra labai reikalingos ir skatintinos, nes ne tik kuria darbo vietas, sudaro sąlygas kilti atlyginimams, bet ir garsina Alytų. Kita vertus, galimai pavojingą veiklą vykdančios įmonės  turėtų kurtis atokiau ir toliau nuo gyvenamųjų rajonų ar vietų, kuriose dirba daugybė žmonių. Būtina siekti, kad tokioms įmonėms būtų taikomi visi saugumo ir ekologiniai reikalavimai, mažinama galima rizika nelaimės atveju, kad žmonės ir aplinka patirtų kuo mažiau nuostolių:

„Alytus – žalias, gražus, šeimos miestas. Norisi, kad toks jis ir liktų mūsų vaikams bei vaikaičiams. Norisi, kad žmonės čia gyventų ramiai, be baimės, jaustųsi saugūs patys ir ramūs dėl artimųjų ar turto“.

Peticija „Dėl iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos Alytuje“ adresuota Vyriausybei, Aplinkos ministerijai bei Aplinkos apsaugos agentūrai. Būtent pastaroji ir tars lemiamą žodį dėl gamyklos atsiradimo.

„Šalies įstatymai numato, jog įvairūs svarbūs sprendimai yra priimami valstybinėse institucijose ir šiuo atveju sprendimas dėl chemijos gamyklos Alytuje bus priimtas Vilniuje. Kuriantis įmonei reikia gauti aibę leidimų, tačiau niekada neatsiklausiama žmonių. Mano nuomone, tokiais atvejais reikėtų daugiau galių suteikti vietos savivaldybėms, kurios yra suinteresuotos ne tik investicijomis ir darbo vietomis, bet ir saugiu savo gyventojų gyvenimu“, – įsitikinęs J. Sabatauskas.

Seimo narys J. Sabatauskas apie planuojamą chemijos gamyklą Alytuje: klausimų vis dar daugiau negu atsakymų 3

Politinė reklama bus apmokėta iš kandidato Juliaus Sabatausko rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. 2020-08-14/01

Vienas komentaras apie “Seimo narys J. Sabatauskas apie planuojamą chemijos gamyklą Alytuje: klausimų vis dar daugiau negu atsakymų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.