Alytuje svarstoma universitetinių ir magistro studijų plėtra

Alytaus miesto valdžia turi ambicingų planų aukštojo mokslo srityje – Dzūkijos sostinėje siekia plėsti universitetinių ir magistro studijų pasiūlą. „Alytus turi būti stipriu Pietų regiono švietimo centru. Tai leistų stipriai pristabdyti jaunimo migracijos į didžiuosius Lietuvos miestus procesą“, – įsitikinęs Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bei Vilniaus dailės akademijos (VDA) vadovybės svarsto galimybę nuo kitų metų rugsėjo Alytuje pradėti vykdyti logistikos, verslo, finansų, turizmo vadybos, kaimo plėtros administravimo ir interjero dizaino, meno specialybių magistro studijų programas.

Dzūkijos sostinėje šią savaitę lankėsi VDU Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė prof.  dr. Astrida Miceikienė bei VDA Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis, kurie apie tai kalbėjosi su savivaldybės vadovais.

„Kol kas tai tebuvo žvalgyba – ar mes, alytiškiai, to norėtume, ar turime bazę, įrangą… Mums svarbu vystyti ne tik pramonę, bet ir aukštąjį mokslą, į kurį ji atsižvelgia. Su aukštųjų mokyklų atstovais kalbėjomės apie magistro ir tęstines studijas po kolegijos.

Aptarėme ir galimybę Alytuje vykdyti bakalauro studijas, tačiau mūsų pagrindinis tikslas – nesudaryti konkurencijos mūsų kolegijos studijų programai. Jeigu tai bus skirtingos studijų programos, tai mums labai gerai, praturtintų mūsų studijų programų rinką. Studijų programos vykdymu Alytuje domisi ir kitos Lietuvos aukštosios mokyklos“, – teigė meras N. Cesiulis.

Pasak jo, svarbu atsižvelgti ir į tai, ar aukštųjų mokyklų siūlomos studijų programos turės potencialą Alytaus mieste, kad baigus vieną ar kitą specialybę būtų ir jos paklausa darbo rinkoje: „Tarkim, dizainerių paklausa sparčiai auga ir ateityje tokių specialistų tikrai reikės, juolab kad Alytuje numatyta ir pramonės plėtra. Logistika reikalinga visur ir visai nesvarbu, ar yra ekonominis pakilimas ar nuosmukis. Ir patys universitetai vertina tam tikrų studijų programų poreikį ir kitus su tuo susijusius niuansus“.

Šiuo metu Alytuje savaitgalines įmonių valdymo magistro studijas po Alytaus kolegijos stogu siūlo Kauno technologijos universitetas.

Viršelis – Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.