Bus tikrinama, kaip alytiškiai stato automobilius prie daugiabučių

Nutirpus sniegui Alytaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius sulaukia daug miesto gyventojų skambučių dėl netvarkingo kaimynų automobilių statymo, t. y. transporto priemonių ant vejų, žaliuosiuose plotuose, savavališkai išvažinėtose vietose ar ant šaligatvių.

Atsakingi alytiškiai siekia apsaugoti savo gyvenamąją aplinką, kad išliktų vietos žaisti vaikams. Taip pat bendruomenėse yra sunkiai judančių žmonių, kurie jaučia diskomfortą, kai dėl stovinčių automobilių sunku praeiti, nėra kur pasivaikščioti, aplinka nesaugi ir neestetiška. Dažniausiai kiemai naktimis tampa nepravažiuojami, todėl nelaimės atveju norint pasiekti tikslą, su kliūtimis gali susidurti greitosios pagalbos ar gaisrinės automobiliai.

Savivaldybės administracija supranta šią problemą ir jau keletą metų vykdo prevencines priemones, tačiau didžiojoje miesto dalyje padėtis nekinta, o kai kuriuose kvartaluose net ir blogėja. Bendrijos keletą kartų jau buvo įspėtos bei kviečiamos tvarkytis kiemus.

Keletą metų savivaldybė skatina pasinaudoti teikiama finansine parama ir savo kiemą susitvarkyti dalinio dalyvavimo būdu. Šia galimybe jau pasinaudojo daug bendrijų. Daugiau informacijos galima rasti: www.alytus.lt/dalinis-dalyvavimas.

Tačiau dar labai daug kiemų yra itin blogos būklės ir daugiabučių namų gyventojai nerodo iniciatyvos ką nors keisti. Alytaus miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nustatyta, jog yra „draudžiama ant vejos, žolės, gėlynuose, žaliuosiuose plotuose, savavališkai įrengtose ar atsiradusiose stovėjimo vietose, išvažinėtose (sugadintose) vejose, žolynuose ir panašiose vietose savavališkai kloti plyteles, trinkeles ar kitą dangą, ant tokiu būdu įrengtos dangos sustoti, statyti ir laikyti motorines transporto priemones, traktorius, savaeiges mašinas, eismui ne keliais skirtas transporto priemones ir priekabas“.

Šiose taisyklėse taip pat yra numatyta, kad statinių savininkai ar asmenys, valdantys statinius nuomos, panaudos ar kitu teisėtu pagrindu, daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos ir administratoriai privalo prižiūrėti, kad prie statinių automobiliai nebūtų statomi ant žaliųjų vejų ir šaligatvių, organizuoti automobilių statymą.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus – įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų. Nusižengimą padarius pakartotinai bauda siekia nuo 140 iki 600 eurų.

Kelių eismo taisyklėse numatyta, kad sustoti ir stovėti draudžiama ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai arba transporto priemonė nurodyta leidime), taip pat sporto, vaikų žaidimo aikštelėse ir kitose transporto priemonių eismui (stovėjimui) neskirtose teritorijose. Pažeidus šias taisykles skiriama bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta vairuotojui atsakomybė už sustojimą ir stovėjimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti – bauda nuo 30 iki 90 eurų.

Daugiabučių namų gyventojų dėmesiui – savivaldybės tarnautojai artimiausiu metu vykdys reidus ir tikrins, ar vairuotojai, pastatę savo automobilius, nepažeidžia pirmiau išvardytų teisės aktų reikalavimų.

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.