Neturite vaikų, šuns, tik storą piniginę? Alytuje esate svajonių nuomininkas

Prieš keletą metų šalies bankams pakeitus atsakingo skolinimo nuostatus ir nuolat griežtinant būsto paskolų išdavimo tvarką gauti paskolą būstui dažnam tampa tikru iššūkiu. Šiandien jaunos, vaikus auginančios šeimos jų tiesiog negauna, nes pajamos nesiekia reikalaujamų, be to, reta turi sukaupusi pinigų gerokai išaugusiam pradiniam įnašui. Dažniausiai tokioms šeimoms belieka vienintelė išeitis – būstą nuomotis.

Taigi, ko galite tikėtis, jei šiandien tektų pasileisti į buto nuomos paieškas Alytuje?

Butų nuomos paklausa mieste yra didelė jau keletą metų. Tuo galima įsitikinti nuolat stebint nuomos skelbimus – ką siūlo vietos nuomotojai, ko ieško nuomininkai. Pastarųjų yra gerokai daugiau, nuomos pasiūlymų gausa negali pasigirti nei internetiniai portalai ar tam tikros socialinių tinklų grupės, nei laikraščiai.

Antra, butus nuomojančių alytiškių tarpe populiaru tapo pasirašinėti sutartis, reikalauti kelių mėnesių užstato, siekiančio nuo 300 iki maždaug 1000 eurų – jei nutartumėte „pabėgti“ nesumokėję už komunalines paslaugas arba kažką stipriai sugadinę. Be to, dažnas nuomotojas pageidauja kartas nuo karto pas nuomininkus užsukti į svečius ir patikrinti, kaip šie tvarkosi, ar laiku sumoka mokesčius.

Trečia, jei esate tvarkinga, vaikus auginanti šeima arba tylus, gyvūnus mylintis vienišius, tai dar nereiškia, kad jūs – svajonių nuomininkas, nes vaikai ir gyvūnai yra dažno butą nuomojančio savininko „juodajame sąraše“ ir to jie neslepia jau pirmojo pokalbio telefonu metu.

350 eurų – tiek Dzūkijos sostinėje prašoma už 3 kambarių įrengtą butą Putinų mikrorajone. Nuotraukos byloja, kad šiuolaikiškumo jame ne per daugiausiai, bet butas tvarkingas, ramioje vietoje, netoli mokykla, darželis, prekybos centras. Jei turite automobilį – puiku, jei ne – artimiausioje viešojo transporto stotelėje autobuso teks lūkuriuoti valandų valandas, kitu atveju – kulniuoti apie kilometrą iki esančios Naujojoje gatvėje.

Už 250 eurų per mėnesį galite išsinuomoti 1 arba 2 kambarių butą Ulonų gatvėje: gana šiuolaikiškai įrengtą, su baldais, buitine technika, židiniu, iki artimiausios mokyklos arba didesnio prekybos centro – maždaug vienas kilometras. Tiek pinigų paklosite ir už suremontuotą 1 kambario butą Alytaus miesto centre, tik be baldų ir buitinės technikos.

Kas jums išeis, jei nuomai kiekvieną mėnesį galėsite skirti apie 200 eurų? Pavyzdžiui, seniai remontą regėjęs 2-jų arba suremontuotas 3-jų kambarių butas Vidzgirio mikrorajone: be baldų, buitinės technikos, pirmame arba paskutiniame aukšte. Gerai paieškoję, už 150-170 eurų galite rasti pakankamai tvarkingą 2-jų kambarių butą Putinų mikrorajone: be buitinės technikos, su kai kuriais baldais, 3-4 dešimtmečius skaičiuojančiais vonia ir tualetu.

Per mėnesį savo piniginėje buto nuomai surasite 100 eurų ir mažiau? Tokiu atveju turėsite pasitenkinti ne didesniu kaip vieno kambario butu, pavyzdžiui, 10-ame aukšte arba 1 kambariu 2-iejų kambarių bute Vidzgirio mikrorajone. Tiek pinigų jums pakaks ir išsinuomoti kambarį bendrabutyje, pavyzdžiui Vingio arba Kalniškės gatvėje: įrengtą, su baldais, smulkia buitine technika, bendro naudojimo tualetu, dušu ir virtuve.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *