Europos judumo savaitė Alytuje: sportas, šokiai ir diena be automobilio

Kasmet visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Europos judumo savaitė. Jos renginiai vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Rugsėjo 22-oji daugelyje Europos miestų tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Šių metų Europos judumo savaitės tema – „Dalindamasis pasieksi daugiau”. Šūkis pasirinktas ne atsitiktinai – šiuo metu vis dažniau suprantama viešojo transporto, dalijimosi automobiliais nauda. Tokiu būdu ne tik sutaupoma tausojant išteklius, bet ir prisidedama prie aplinkos užterštumo mažinimo.

Judumo savaitės renginių metu siekiama paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas: naudotis visuomeniniu transportu, važiuoti dviračiais, eiti pėsčiomis ir taip prisidėti prie triukšmo, oro taršos, energijos suvartojimo ir eismo spūsčių mažinimo, pažvelgti į judrumą kitaip.

Kviečiame aktyviai dalyvauti Europos judumos savaitės renginiuose

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su miesto valdžios atstovais gyventojus kviečia aktyviai dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose.

Rugsėjo 18 d. 11 val. Alytaus miesto sode organizuojamos spyruokliavimo mankštos ant batutų, judrieji žaidimai 5 klasių moksleiviams.

Rugsėjo 20 d. 17.30 val. kartu su Alytaus šiaurietiško ėjimo klubu „Alytus Nordic Walking Club” organizuojamas šiaurietiško ėjimo žygis prie Mažosios Dailidės ežerėlio.

21 d. 11 val. gyventojai kviečiame dalyvauti spyruokliavimo mankštose ant batutų Alytaus jaunimo parke, o 7-8 klasių moksleiviams vyks orientacinės varžybos.

Rugsėjo 22-ąją minima Diena be automobilio, tad paminėti šią progą alytiškiai 12 val. kviečiami atvykti į Rotušės aikštę be motorinės transporto priemonės ir prisijungti prie masinio šokio. Taip pat miestiečiai kviečiami į „Dance fitness”, giliųjų raumenų, senjorų, mamos ir vaiko mankštas.

Šios savaitės planuojamais renginiais norime paskatinti gyventojus atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą sveikatai, sudominti prasminga pozityvia veikla, propaguoti sveiką gyvenseną. Palikti savo automobilį bei pasirinkti mažiau orą teršiantį visuomeninį transportą, dviračius, ar keliauti pėsčiomis. Juk fizinis aktyvumas gerina savijautą, garantuoja mums geresnę gyvenimo kokybę ir padeda išvengti lėtinių ligų. Tai veikia ir tiesiogiai, nes – tik sveikame kūne, kuris pakankamai reguliariai fiziškai mankštinasi, smegenys gauna pakankamai deguonies, yra tinkamai maitinamos ir veikia visu įmanomu pajėgumu.

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *