Jaunasis šaulys Naglis įsitikinęs, save realizuoti galės tik tarnaudamas šalies kariuomenėje

Jaunasis šaulys Naglis įsitikinęs, save realizuoti galės tik tarnaudamas šalies kariuomenėje 1
N. Česnavičius (dzukijosveidas.lt nuotr.)

Nors alytiškiui Nagliui Česnavičiui dar tik septyniolika, jis jau turi sukaupęs nemenką žinių ir patirties bagažą – yra Alytaus jaunųjų šaulių rinktinės vado pavaduotojas, aktyviai dalyvauja Jotvingių ir šv. Benedikto gimnazijų šaulių būrelių veikloje, vadovauja stovykloms, organizuoja renginius. Ant jo uniformos gausybė antsiuvų, tarp kurių ir reiškiantis, jog Naglis yra įveikęs visą jaunųjų šaulių keturių pakopų ugdymo programą.

Tačiau vaikinas gana kuklus ir vengia girtis savo pasiekimais. Pokalbio metu jo aktyvios veiklos perliukus vieną po kito žeria ne kiek jis pats, kiek nenorom įsiterpdamas Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas Skirmantas Valatkevičius. „Naglis yra labai iniciatyvus jaunuolis, todėl šiandien jis toks, koks yra ir turi tiek pasiekimų. Būdamas jaunųjų šaulių gretose jis save išbandė įvairioje veikloje ir buvo pastebėtas“,- pasakoja S. Valatkevičius.

Anot paties jaunojo šaulio, buvimas organizacijoje padėjo jam atsiskleisti kaip lyderiui, išmokė planuoti savo laiką ir galutinai apsispręsti dėl ateities. Prisijungti prie šaulių jis sumanė besimokydamas septintoje klasėje ir, kaip pats sako, „užsikabino“. „Nuo mažens mane traukė kariuomenė, viskas, kas susiję su karyba. Savo ateitį sieju tik su šalies kariuomene – noriu tarnauti joje ir tapti profesionaliu kariu“,- sako N. Česnavičius.

Nors daugelį gąsdina griežta kariuomenės tvarka, kuri neatsiejama ir nuo jaunųjų šaulių veiklos, Naglį būtent ji labiausiai ir traukia. Kur dar stovyklos atostogų metu ir įvairūs žygiai, vadovavimas jiems… Jis džiaugiasi, kad veiklą Jaunųjų šaulių rinktinėje gali suderinti su kitu mėgiamu savo užsiėmimu – plaukimo treniruotėmis Alytaus sporto ir rekreacijos centre, o ir draugams bei mokslams laiko pakanka.

„Tik noro būti šauliu negana, žmogus turi turėti tam tikrų savybių – užsispyrimo, noro siekti kuo daugiau, gebėti dirbti komandoje, mokėti priimti tam tikras griežtas taisykles, laikytis jų ne tik užsiėmimų metų, bet ir realiame gyvenime“,- įsitikinęs Naglis.

S. Valatkevičius pasakoja, neretai sulaukiantis jaunųjų šaulių tėvų skambučių, kurie dėkoja už atžalų pokyčius. „Vienas lovą įprato pasikloti, kitas – susitvarkyti rūbus, trečias – savaitgaliais iki pietų nebemiega“,- šypsosi Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės vadas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.