Trikojai vairuotojus drausmina ir Alytuje: socialiniame tinkle dalijasi įspėjimais ir prašymais

Trikojai vairuotojus drausmina ir Alytuje: socialiniame tinkle dalijasi įspėjimais ir prašymais 1
„dzukijosveidas.lt“ montažas

Pastarosiomis dienomis vairuotojų lūpose vis dažniau skamba lyg virusas paplitęs žodis „trikojis“. Taip liaudyje praminti kilnojami lazeriniai greičio matavimo prietaisai nedrausmingus vairuotojus jau kurį laiką medžioja ir Alytuje. Alytaus apskrities policijos pareigūnai teigia besidžiaugiantys šia naujove ir tikina, kad dabar juos kaip vairuotojų drausminimo priemonę įvairiose apskrities vietose naudos tikrai tikrai ne kartą per savaitę.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi policija Alytuje“ žmonės aktyviai dalijasi informacija, kurioje miesto ar rajono dalyje pastebėti naujieji prietaisai. Taip pat nestinga prašymų apie tokius vieni kitus įspėti pamirksint šviesų žibintais.

Trikojai vairuotojus drausmina ir Alytuje: socialiniame tinkle dalijasi įspėjimais ir prašymais 2
Tokie vairuotojų prašymai plinta socialiniuose tinkluose.
Trikojai vairuotojus drausmina ir Alytuje: socialiniame tinkle dalijasi įspėjimais ir prašymais 3
Apie vadinamųjų trikojų buvimo vietą vairuotojai vieni kitus įspėja socialiniuose tinkluose.

Šių naujųjų prietaisų Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas turi tris. Pasak Alytaus policijos atstovės Kristinos Janulevičienės, vadinamieji trikojai Alytaus mieste, rajone ir visoje apskrityje naudojami nuo sausio 10 dienos ir jų pagalba drausminant vairuotojus  bus pasitelkiama kiek leis galimybės dažniau – veikiausiai ne kiekvieną dieną, bet tikrai daugiau nei kartą per savaitę.

Trikojus policijos pareigūnai stato tose vietose, kuriose dažniausiai įvyksta eismo įvykiai, padaromi kelių eismo taisyklių pažeidimai. Alytuje per beveik dvi savaites kilnojami lazeriniai greičio matavimo prietaisai jau buvo pastatyti Punsko, Santaikos gatvėse. Jie jau pabuvojo ir įvairiose Alytaus rajono bei apskrities teritorijose.

Policijos atstovė pasakojo istoriją apie tai, kaip policijos pareigūnai iš gyventojo net sulaukė padėkos, kad jie eismo kontrolę su naujaisiais prietaisais vykdyti atvyko į jo gyvenvietę.

„Tai vyko Prienų rajone, netoli kelio „Via Baltica“ esančiame miestelyje, per kurį automobiliai labai dažnai skrieja dideliais greičiais ir net yra įvykę skaudžių eismo įvykių ir buvo žuvusių žmonių. Su naujuoju prietaisu į tą vietovę dirbti nuvykę pareigūnai sulaukė garbaus amžiaus gyventojo padėkos už tai, kad atvyko į jo kaimą, nes vairuotojai kaip mat ėmė elgtis drausmingiau“, – pasakojo K. Janulevičienė.

Pasak jos, apie pažeidėjų skaičių dar kalbėti anksti, nes visi duomenys perduodami į Lietuvos kelių policijos tarnybos centrinį serverį, iš ten formuojami protokolai ir siunčiami pažeidėjams. Šie prietaisai fiksuoja tiek artėjančių ir tolstančių automobilių greitį, tiek lenkimo atvejus draudžiamose vietose.

„Norėčiau tikėti, kad keliuose eismo dalyviai pradės elgtis sąmoningiau. Ne vien vadinamieji trikojai vykdo prevenciją, policijos pareigūnai turi ir kitų veiksmingų priemonių, kurios išties labai pasiteisina prevencine prasme“, – teigė K. Janulevičienė.

Atstovė patikino, kad apie kilnojamų greičio matavimo prietaisų naudojimą vairuotojai neturi būti įspėjami iš anksto. Apie tai įspėjantis kelio ženklas statomas tuomet, kai prietaisas yra stacionarus. Informacinių ženklų „Automatinė eismo kontrolė“ prieš naujuosius kilnojamus matuoklius neįrengti leidžia Kelių eismo taisyklės.

K. Janulevičienė primena, kad vairuotojai gali sulaukti atsakomybės už draudžiamų prietaisų, įspėjančių apie greičio matuoklius, naudojimą, tačiau apie tokį kitų eismo dalyvių įspėjimą socialiniuose tinkluose, atsakomybė nėra numatyta.

Lietuvos policija 37 lazerinius mobiliuosius greičio matuoklius įsigijo pernai rugsėjį. Vadinamieji „trikojai“ pažeidimus gali fiksuoti 300 metrų atstumu, veikti naktį ir dieną tiek mieste, tiek užmiestyje. Šie lazeriniai mobilieji matuokliai kainavo beveik beveik 1,3 mln. eurų. Juos Lietuvos policija įsigijo iš Estijos kompanijos „Alarmtec AS“.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.