Iš išmaniųjų miestų kongreso meras Nerijus Cesiulis parveža idėjų Alytui

Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio albumo nuotrauka.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis nuo antradienio išvykęs į tarnybinbę komandiruotę Turkijoje, Ankaroje. Ten jis kartu su administracijos direktoriumi Rolandu Juoniu dalyvauja išmaniųjų miestų kongrese ir parodoje, kuriuos organizavo Turkijos savivaldybių sąjunga.

Gavęs kvietimą atvykti į tokį neeilinį renginį, meras N. Cesiulis nė nesudvejojo, kad reikia jame dalyvauti. Tiesa, jo kelionės, pragyvenimo ir maitinimo išlaidas apmoka šio renginio organizatoriai. Į kelionę miesto vadovas leidosi su administracijos direktoriumi R. Juoniu. Jo pragyvenimo ir maitinimo išlaidas taip pat apmoka Turkijos savivaldybių sąjunga, o 329 eurus atsiėjusias kelionės išlaidas – iš Alytaus miesto savivaldybės biudžeto.

Viešėdamas trečią dieną, meras N. Cesiulis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo įspūdžiais: „Pirmosios saugumo kameros Alytuje yra sumontuotos prieš 13 metų, kai kurios atnaujintos, o tos, kurios ne – saulėtą dieną dviračio vagies veido video įraše neįmanoma įžiūrėti, ką jau kalbėti apie tamsų paros metą.“

Dvi dienas meras su administracijos direktoriumi praleido Ankaroje. Kongrese buvo daug diskutuojama apie išmaniąsias technologijas, atsinaujinančią energetiką ir jos panaudojimą, bet daugiausia dėmesio Alytaus miesto vadovas skyrė miesto saugumui.

„Ne viskas patiko, ne visko reikia mūsų miestui. Bet technologijos žengia į priekį ir kelias idėjas parvežu namo! Pavyzdžiui, novatoriškos stebėjimo sistemos automatiškai įspėja tarnybas apie muštynes, avarijas ar kitas nelaimes. Jos geba atpažinti veidus, suskaičiuoti konkrečioje vietoje esančius asmenis, sekti judančius objektus, aptikti ugnį, nustatyti stiprų garsą ir pagalbos šauksmą. Automobilio atpažinimo sistemos fiksuoja numerius, fiksuoja eismo pažeidimus bei įvykius ir visa tai saugo duomenų bazėje.

Labai patiko išmanusis miesto apšvietimas – jeigu niekas nejuda, šviesa taupoma, jeigu vaikšto žmonės ar važiuoja automobilis, apšviečiami pėsčiųjų takai, keliai, pastatai ir kiti objektai.

Saugumas – mūsų visų prioritetas ir siekiamybė. Kad kuo daugiau istorijų baigtųsi laimingai“, – rašė meras N. Cesiulis.

Iš tarnybinės komandiruotės miesto ir administracijos vadovai grįžta šiandien, penktadienį.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *