Naujasis Alytaus kultūros centro veidas – su polėkiu ir atvirumu

Nuo šiol Alytaus kultūros ir komunikacijos centras (AKKC) – Alytaus kultūros centras (AKC). Su naujuoju įstaigos pavadinimu užgimė ir naujas jos veidas, kupinas polėkio ir atvirumo. „Atėjome su polėkiu, esame atviri bendruomenei. Taip, darome klaidų ir jų darysime, bet uoliai iš jų ir mokysimės. Tikiuosi, kad gyventojų meilę užsitarnausime, užsiauginsime“, – taip naujojo įstaigos veido pristatymui skirtoje spaudos konferencijoje kalbėjo jau daugiau nei metus centrui vadovaujanti Klaudija Aleksandravičiūtė.

Logotipą kūrė žinoma dizainerė

Jau artimiausiu metu alytiškiai turės progą apčiuopti Alytaus kultūros centro pokyčius. Pirmiausia gyventojai turi galimybę pamatyti sukurtą naują įstaigos logotipą, kuris atliepia ir senuosius buvusio Medvilnės kombinato laikus. Jį kūrė jauna, talentinga dizainerė Evelina Baniulytė. Ji 2015 metais pelnė geriausios dizainerės Lietuvoje vardą. Logotipe atsispindi dzūkiškas identitetas – tautinio kostiumo, juostų pynimo raštų, Medvilnės kombinato gijų motyvai.

„Naujasis logotipas – yra tik mūsų naujosios veiklos, sezono atidarymo simbolis“, – pabrėžė K. Aleksandravičiūtė.

Jau greitai suspindės ne tik atnaujintas įstaigos pavadinimas, logotipas, bet ir kitą savaitę bus atnaujinta internetinė svetainė, kurioje informacija apie miesto kultūrą bei renginius bus pasiekiama lengviau ir patraukliau. Svetainėje bus aiškiai išdėstyta įstaigos vizija, misija ir vertybės, tačiau svarbiausia, kad kiekvienas gyventojas lengvai suras informaciją ne tik apie planuojamos centro renginius, bet ir aktualijas apie Alytaus kultūrinį gyvenimą.

Numatyta ir intensyvesnė renginių viešinimo strategija. Informacija apie tai bus skelbiama tiek socialiniuose tinkluose, tiek vietinėje žiniasklaidoje, tiek lauko stenduose.

Gyventojai matys ir išoriškai besikeičiančią, gražėjančią įstaigą, nes jau pradėta išorinė ir vidinė pastato renovacija, pasikeis ir aplinka.

„Tai nėra tik pažadai, o visa tai vyksta jau dabar“, – pabrėžė K. Aleksandravičiūtė.

Įtraukė bendruomenę

Šiandien Alytaus kultūros centro komanda taip pat yra pasikeitusi, kolektyve – daugiau jauno amžiaus žmonių. Komandą papildė pavaduotoja meno ir bendriesiems reikalams Jurgita Guževičienė, viešųjų ryšių vadovė Ornela Ramašauskaitė bei rinkodaros ir komunikacijos specialistė Iveta Komičiūtė. Vadovė pabrėžė, kad į naujo Alytaus kultūros centro įvaizdžio kūrimą buvo įtraukta visa įstaigos komanda.

Spaudos konferencijoje pabrėžta, kad anksčiau vykdyta centro veikla parodė žemą visuomenės įsitraukimo lygį, todėl buvo būtina pertvarka ir kuriant naująjį Alytaus kultūros centro veidą, naujinant renginių programą, įstaigos komanda į atsinaujinimo procesą įtraukė ir bendruomenę. Žmonių klausta, kodėl jie lankosi įstaigoje ir kokių renginių norėtų. Gyventojams svarbu, kad būtų mažesnės bilietų į renginius kainos, renginių įvairovė, kad juose pasirodytų šiuolaikiškesni Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjai. Sulaukta ir daugiau siūlymų.

Įstaigos vadovė žadėjo, kad jau prasidėjusiame naujajame Alytaus kultūros centro veiklos sezone netruks įvairaus žanro renginių ir jų gausos.

Kalbėjo apie neišnaudotas galimybes

Alytaus kultūros centras turi puikią techninę bazę, galimybę aptarnauti didelius srautus, žmogiškuosius išteklius, meno kolektyvus, Alytų reprezentuojančius ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje arenoje. Visa tai yra centro stiprybės.

Žinoma, silpnybių taip pat yra. Didžioji pastato dalis reikalauja kapitalinio remonto, ne visos patalpos yra išnaudojamos, renginių kalendoriuje – komercinių renginių gausa, nuo kurių įstaiga yra priklausoma finansiškai. K. Aleksandravičiūtė kaip vieną silpnybių įvardijo ir kartais pasireiškiančią motyvacijos stoką, tačiau pabrėžė, kad tai išsprendžiama.

Direktorė akcentavo, kad kol kas yra ir neišnaudotų galimybių tokių, kaip skleisti, puoselėti dzūkišką identitetą: „Mes juk esame šio identiteto židinys. Mūsų darbuotojai yra atviri pokyčiams, bendravimui su visuomene bei atliepimui jos lūkesčiams. Viena iš grėsmių ir yra dzūkiško identiteto nykimas, o mes turime galimybę jį puoselėti. Nepuoselėjamas jis nyksta“.

Atidarė naują sezoną

AKC rinkodaros ir komunikacijos specialistė I. Komičiūtė pabrėžė, kad per metus laiko įstaigoje buvo suorganizuota 134 renginiai, o juos aplankė apie 54 tūkst. lankytojų. „Tai paskata mums, kad jau kitąmet lankytojų skaičius išaugtų dar labiau“, – sakė specialistė.

Pirmadienį AKC atidarė savo naująjį sezoną, kurį pradėjo „Senjorų naktišokiais“, skirtais senjorų dienai paminėti. Gyventojų šią savaitę dar laukia ekskursijos po centro erdves, kurių įprastai lankytojai nemato. Ekskursijų dalyviai bus kviečiami išgirsti istorinius pasakojimus apie šią vietą, dalytis senais prisiminimais.

Trečiadienį AKC vyks etninės kultūros konferencija, kurioje dalyvaus žinomų kultūros pasaulio lektorių. Į ją iki šiol užsiregistravo apie pusantro šimto dalyvių iš visos Lietuvos.

Penktadienį organizuojamas didysis sezono atidarymo koncertas, kuriame pasirodys visi meno kolektyvai, bei svečiai. O savaitgalį visi kviečiami pasilinksminti humoro vakare „Alytiški, kada paskutinį kartą juokeisi“.

Visos savaitės renginius sekmadienį vainikuos renginys visai šeimai „Tavo draugas“. Į jį žmonės kviečiami atvykti su savo augintiniais, dalyvauti konkursuose.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *